Nový Opel Astra kombi dostal ostřejší rysy

Po zářijové premiéře hatchbacku Astra nové generace, který jsme představili již o prázdninách, nyní německá automobilka Opel přišla i s verzí kombi – Astra Sports Tourer. Nová Astra Sports Tourer je dlouhá 4642 mm, široká 1860 mm a vysoká 1480 mm, práh nákladového prostoru leží ve výšce 600 mm. Do délky je tak nová Astra ST o 60 mm kratší než předchozí model, což je dáno především kratším předním převisem karoserie. Rozvor se však prodloužil o výrazných 70 mm až na 2732 mm, z čehož těží především vnitřní prostor.

Opel Astra Sports Tourer (2021)

Astra Sports Tourer dostala samozřejmě originální čelní masku „Opel Vizor“, která v sobě integruje technologie jako jsou např. adaptivní Intelli-Lux LED® Pixel světlomety nebo přední kamera. Neoslňující adaptivní světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light. Nová Astra ST dostala z vlajkové lodi své značky Insignie se 168 LED elementy.

Interiér

Hlavním prvkem plně digitálního přístrojového štítu „Pure Panel“ je mimořádné velký dotykový displej, jehož prostřednictvím řidič nastavuje řadu parametrů. Ty nejdůležitější funkce, například klimatizace, se naštěstí stále nastavují pomocí výrazných ovladačů. Moderní infotainment nové generace nevyžaduje kabelové propojení s kompatibilními smartfony, protože už základní verze zvládají bezdrátové propojení přes Apple CarPlay a Android Auto.

Opel Astra Sports Tourer (2021)

Dalším charakteristickým momentem moderních Opelů jsou jejich špičková sedadla. Astra Sports Tourer dostala sedadla s ergonomickým certifikátem AGR (Aktion Gesunder Rücken). AGR sedadla Astry ST mají všestranné nastavování řady parametrů, včetně elektrického nastavování sklonu opěradel nebo elektro-pneumatické bederní opěrky. U sedadel čalouněných kůží Nappa nechybí ani systém ventilace a řidičovo sedadlo má masážní funkci. Přední i zadní sedadla jsou vyhřívaná.

Řidičovi usnadňuje život řada vyspělých asistenčních systémů, jako např. head-up displej Intelli-HUD. Bezpečnost jízdy zvyšuje i systém, který neustále registruje zda řidič drží pevně volant a v případě potřeby vyšle varovný signál.

Flexibilní podlaha zavazadlového prostoru „Intelli-Space

V základním pětimístném uspořádání nabízí Astra Sports Tourer zavazadlový prostor o objemu 608 litrů. Po sklopení zadních sedadel (standardně dělených v poměru 40:20:40) nabízí zavazadelník až 1634 l prostoru. Příjemné je, že po sklopení zadních je ložná plocha zcela rovná. Plug-In hybridní verze, které mají pod podlahou uloženy lithium-ionové baterie, mají pro zavazadla připraveno 548 l, resp. 1574 l prostoru.

Zavazadlový prostor modelů se spalovacími motory může na přání mít praktickou „dvoustupňovou“ podlahu „Intelli-Space“. Tu lze snadno jednou rukou nastavit do jedné ze dvou poloh – horní či dolní – a dokonce zafixovat pod úhlem 45 stupňů. Nová Astra Sports Tourer s nastavitelnou podlahou „Intelli-Space“ usnadní řidiči život i v případě defektu pneumatiky: Sada pro opravu pneumatik (a také autolékárnička) je uložena v podlahové schránce, které je přístupná nejenom ze zavazadlového prostoru, ale i z prostoru zadních sedadel, takže sadu pro opravu pneumatik lze vytáhnout aniž by bylo nutné vykládat věci ze zavazadlového prostoru. Vzhůru výklopné dveře zavazadlového prostou mají elektrické ovládání, přičemž k otevření i zavření postačí pouze kývnutí nohou pod zadním nárazníkem.

Pohonné systémy

Pod kapotou nového kombi Astra Sports Tourer najde řidič úsporné zážehové a vznětové motory. Jejich výkonová škála sahá od 81 kW/110 k až po 96 kW/130 k. Standardem modelů se spalovacími motory je šestistupňová manuální převodovka, výkonnější motory (96 kW) mohou být propojeny s osmistupňovou samočinnou převodovkou.

Opel Astra Sports Tourer (2021)

Vedle klasického pohonu jsou k dispozici pro všechny, kterým to dává smysl, i elektrifikované Plug-In verze. Výkon Plug-In hybridních verzí vrcholí na hodnotě 165 kW/225 k. Obě Plug-In hybridní verze mají elektrifikovanou osmistupňovou automatickou převodovku.

 

Zdroj: Opel, O Automobil Import s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code