Obytný Ford Transit Custom Nugget vám umožní být online i na cestách

V loňském roce se prodalo v Evropě rekordních 125 000 obytných automobilů a podle prognóz bude tento trend pokračovat i v následujících letech. čím dál více lidí tak dává přednsot aktivnímu trávení dovolené, nezávislému na hotelech v místech, přetížených turistickým ruchem.

Ale dnes je, obzvláště pokud se na cesty vydáte s dětmi, naprosto nemyslitelné pro většinu z nás odjet a odříznout se přitom od spojení se světem a svými sociálními bublinami. Nezbytností tak je mít, nejlépe kdekoli a kdykoli, kvalitní připojení k interentu tak, aby bylo možné si přes internet pustit film, vyřídit na dálku práci nebo zabavit děti.

Nový obytný Ford Transit Custom Nugget umí vytvořit Wi-Fi hotspot až pro 10 zařízení (pro český trh dostupné od jara roku 2020). Nikdo se tak nemusí bát, že propásne něco důležitého nebo že se nedostane na sociální sítě. Vysokorychlostní internet zajišťuje sériově dodávaný modem FordPass Connect a bezdrátové připojení má dosah až 15 metrů od vozu.

Palubní Wi-Fi znamená dobrou zprávu pro rostoucí počet „digitálních nomádů“,kteří cestují a přitom pracují online na plný úvazek. Vzrůstající oblibu tohoto životního stylu odráží hashtag #vanlife.

Zabudovaný modem je jen jedním z technických řešení, která zpříjemňují posádce Transitu Custom Nugget život.

Transit Custom Nugget je poháněn vyspělým vznětovým motorem Ford 2.0 EcoBlue, vyznačujícím se kultivovaným chodem, příznivým průběhem točivého momentu a nízkou spotřebou paliva. Zákazníci mají na výběr varianty o nejvyšším výkonu 96 nebo 136 kW. Obě se standardně dodávají se šestistupňovou manuální převodovkou, na přání je pro variantu 136 kWk dispozici i samočinná skříň. Díky novým opatřením, zaměřeným na snížení spotřeby paliva, je motor EcoBlue až o sedm procent úspornější než dosud.

Bezpečnost i komfort jízdy umocňují moderní asistenční technologie z osobních modelů značky Ford, například inteligentní adaptivní tempomat nebo systém hlídání mrtvých úhlů s podporou jízdy s přívěsem. S parkováním pomůže řidiči Transitu Custom Nugget aktivní parkovací asistent.

I v této variantě modelu Transit Custom je zákazníkům k dispozici komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 s intuitivním ovládáním hlasem nebo dotykem.

Ford Transit představuje oblíbený základ pro obytné přestavby již od uvedení na trh v roce 1965. Transit Custom Nugget se již úspěšně prodává v Německu a postupně je uváděn na další evropské trhy. Jeho obytná část je rozdělená do tří sekcí a ve voze mohou přenocovat až čtyři osoby. Nugget Plus s prodlouženým rozvorem má navíc toaletu a umyvadlo.

.

Galerie:

Ford Transit Custom Nugget

Zdroj: Ford Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code