Opel Grandland rozšířil svou řadu o vrcholný model GSe

Každá značka používá pro sportovní řady svých modelů vlastní označení. Opel pro takovéto modely, vybavené kromě spalovacích motorů i elektrickým pohonem, zkratku GSe. Krátce po představení verzí Astra GSe a Astra Sports Tourer GSe, představil Opel verzi GSe i v řadě Grandland. Právě dnes německá automobilka zveřejnila první snímky a informace o modelu Grandland GSe.

SUV německé automobilky kombinuje vlastnosti sportovních vozů se všestranností modelů určených pro rodinné využití a pohonem všech kol.

Nový Grandland GSe je vybaven přeplňovaným benzínovým motorem o objemu 1,6 l a dvojicí elektromotorů, jedním u každé nápravy. Celkový výkon činí až 221 kW/300 k a teoretická spotřeba při plug-in hybridním pohonu je 1,3 l/100 km. Z 0 km/h na 100 km/h se Grandland GSe dokáže rozjet za 6,1 sekundy, což odpovídá sportovním vozům. Maximální rychlost činí 235 km/h, maximální rychlost na čistě elektrický pohon je omezena na 135 km/h.

Nový Opel Grandland GSe dostal specificky naladěný podvozek. Řízení je upravené, vpředu má vůz modifikované vzpěry McPherson s tužšími pružinami. Špičkové tlumiče pérování KONI s technologií FSD (Frequency Selective Damping) umožňují různé charakteristiky tlumení vysokých frekvencí (od zavěšení kol) proti nízkým frekvencím (pohyby karoserie). Vzadu je propracované víceprvkové zavěšení a také tlumiče KONI FSD. Díky tomu nabízí Grandland GSe sportovní ovladatelnost i cestovní pohodlí.

Designu modelu Grandland GSe dominuje osobitá čelní maska Vizor a charakteristické stylingové prvky verzí GSe: Litá kola 19“ (inspirovaná oceňovaným konceptem Manta GSe), unikátní zadní difuzor nebo znak GSe na víku zavazadlového prostoru…Dalším rozlišovacím prvkem je (volitelná) černá kapota motoru. Uvnitř pak na posádku čekají ergonomická přední sedadla s certifikátem AGR potažená Alcantarou.

Zdroj: Opel, O Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code