Příjemná jízda aneb Co dokáže vůně v autě

Vůně nás obklopují každou minutou. Možná si někdy ani neuvědomujeme, jak vůně dokáže ovlivnit naši náladu a psychický stav celkově. Takové přecpané MHD … to je teprve škála vůní a odérů. Většinou tam cítíme i to, bez čeho bychom se rozhodně obešli. Naštěstí v interiéru vašeho auta je vše ve vaší režii.

Punc osobitosti

Vůní a tónů různé intenzity existuje celá plejáda. Někdy tu svou pravou a osobitou, hledáme celá léta. Pak ji objevíme, zamilujeme si jí a je nám v ní dobře. Vypovídá o nás mnohé.

Vůně podtrhuje ženskost i mužnost, svádí, provokuje, inspiruje, připomíná a činí nás zapamatovatelnými. Svou osobnost prostřednictvím vůně už na první dobrou poodhalujeme okolí.

Stejné je to také u interiéru vašeho auta. Už při prvním nasednutí do vašeho vozidla, vůně říká víc, než si myslíte. Někdo si s výběrem vůně pečlivě pohrává, někomu jinému na ní až tolik nezáleží. Na každý pád však konkrétní vůně propůjčují vašemu interiéru auta jakousi vznešenou atmosféru. A nejen to. Některé uklidňují, jiné tlumí nervozitu a stres, nebo bojují proti únavě.

O kterých vůních je řeč a co umí?

  • Vůně borovice

Sytá borovicová vůně vám dodá zvláštní pocit, že se vám najednou lépe dýchá. Váš pocit bude v tomto případě správný. Tóny borovice opravdu pocitově činí vzduch lehčím a čistším.

  • Vůně citronu

Představte si situaci. Je před vámi dlouhá cesta. Vy se necítíte úplně ve své kůži, odpočinek taky nebyl takový, jaký jste si jej představovali a víčka se vám klíží. A to jste ještě ani neusedli pořádně za volant. Pak se oddejte citronové vůni. Citrusové vůně celkově osvěžují mysl a dodávají ztracenou energii. Stejné je to s vůní mandarinky, eukalyptu, pomeranče, nebo grepu a citronové trávy.

  • Vůně santalové dřeva

Odér santalového dřeva je ideální v případě, kdy jste nachlazení, zesláblí, ale přesto musíte někam vyjet. Mocná vůně santalového dřeva na nějakou dobu příznaky nachlazení tlumí, takže cestu díky ní zvládnete, podrží vás. Ale pak už musíte běžet pro čaj sami, to je na vás.

  • Vůně cedrového dřeva

Po cedrovém dřevě sáhněte, když si svou jízdou nejste úplně jisti a jste nervózní. Tato vůně cedrového dřeva krásně uklidňuje mysl a zklidňuje nervy. Stejný výsledek zaručuje také vůně smrku, mateřídoušky, nebo růže.

  • Vůně levandule

Stres, úzkost, strach, nebo dokonce panika. I to všechno na vás může dopadnout, když vás čeká třeba dlouhá cesta do neznáma. Vůně levandule je velkou pomocnicí v boji, proti těmto pocitům.

  • Vůně jalovce

Jste za volantem pěkných pár hodin a ztuhlá šíje se začíná agresivně ozývat. Pomůže vůně jalovce. Pocit bolavých a zatuhlých svalů jalovec zvládne potlačit.

A jaké je ta vaše pravá, nejoblíbenější vůně?

 

Napsala Bára Klímová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code