Prodeje luxusních vozů v loňském roce opět vzrostly

Přestože tuzemští dodavatelé automobilek už cítí ochlazování poptávek, trh prémiových vozů v loňském roce stále rostl. Jako první se se svými výsledky pochlubila společnost DS automobiles, která u nás není sice ještě v širokém povědomí, ale historie modelu s tímto označením, spojeným s automobilkou Citroen, sahá již do padesátých let.

Počet registrací vozů značky DS, vyráběné společnosti DS Automobiles, vzrostl za rok 2019 na 26 845 nově registrovaným osobním vozům a tím o 11,8 %, což je rychlejší růst, než jaký zaznamenal prémiový trh. Ten má na trhu podíl 8,8 % a oproti roku 2018 vzrostl také o 8,8 %, tj. +0,03 %.

„Tomuto výsledku pomohly nejvíce prodeje modelu DS 7 Crossback, který se stal nejprodávanějším prémiovým SUV ve Francii, a modelu DS 3 Crossback, který dosáhl vynikajícího umístění jako 6. nejprodávanější prémiový vůz v celkovém součtu všech kategorií a tvarů,“ říká Sébastien Vandelle, ředitel DS France.

.

DS 7 Crossback se v roce 2019 stal díky 14 099 registrovaným vozům nejprodávanějším prémiovým SUV ve Francii a druhým nejprodávanějším prémiovým modelem v celkovém součtu všech kategorií a tvarů.

DS 3 Crossback, jenž se na trhu objevil na konci června, zaznamenal 8 795 registrací, čímž se stal lídrem ve své kategorii B SUV Premium a 6. nejprodávanějším prémiovým vozem ve Francii.

Zajímavé je, že 80 % zákazníků DS 7 Crossback a 70 % zákazníků DS 3 Crossback si vybírá nejvyšší úroveň výbavy.

Ke zvýšení růstu nově registrovaných vozů DS dochází zejména na prémiovém trhu firemních zákazníků (na tomto trhu registruje DS růst o 43,4 %, samotný trh vzrostl o 17,6 %) a u soukromých zákazníků (DS +13,7 %, prémiový trh u soukromých zákazníků +6,2 %).

Za zmínku stojí, že značka DS skončila v roce 2019 jen velmi těsně za značkou Mini, prakticky na stejném 4. místě v žebříčku nejprodávanějších prémiových značek ve Francii.

Pro rok 2020 má značka připravenu novou produktovou řadu, v níž jsou všechny modely v souladu s aktuální módou nabízeny ve verzi s elektromotorem. V lednu dorazí do showroomů 100% elektrický model DS 3 Crossback E-Tense a plug-in hybrid DS 7 Crossback E-Tense 4×4.

.

V nejbližších dnech se tyto nové verze objeví v showroomech a dodávky zákazníkům začnou během několika týdnů.

 

Zdroj: DS service presse, P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code