Renault Arkana dostal 5 hvězdiček. Na náš trh se teprve chystá

SUV coupé značky Renault bylo u nás představeno poprvé v září loňského roku. Nabízí vyspělé technologie, E-Tech hybridní verzí a novou výbavou R.S. Line, se sportovnějším a dynamičtějším designem.

Nyní model získal maximální hodnocení 5 hvězdiček ve zkoušce nezávislou organizací Euro NCAP v testech bezpečnosti. Se získaným maximálním hodnocením patří do seznamu nejbezpečnějších vozidel skupiny.

Renault Arkana využívá design, který byl dříve doménou prémiových značek, poprvé u mainstreamových automobilek. V rámci stávající portfolia se zařadí mezi ostatní kompaktní vozy značky Renault (Megane, Kadjar a Scenic).

Interiér nového Renault Arkana je zaměřen na rodiny, a to jak prostorností, tak velikostí zavazadlového prostoru. Je vybaven největšími displeji ve svém segmentu. Díky dvěma obrazovkám nabízí nový Renault Arkana high-tech pracoviště řidiče.

Je vybaven novou hybridní pohonnou jednotkou E-Tech Hybrid 140k a 1.3TCe 140k a TCe 160k s 12V mikrohybridní technologií. Tato technologie E-Tech Hybrid je již dostupná v modelech Clio, Captur a Megane a je předmětem více než 150 patentů.

Asistenční systémy řízení

 Nový Renault Arkana je vybaven asistenčními systémy řízení poslední generace. Mezi ně patří

  • rozpoznávání dopravních značek
  • asistent pro jízdu na dálnici a v koloně
  • asistent sledování mrtvého úhlu
  • systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu
  • asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu
  • systém aktivního nouzového brzdění v případě detekce cyklistů a chodců. Ten upozorní řidiče na nebezpečné situace a může aktivovat brzdy, pokud nedojde k očekávané reakci ze strany řidiče.

Další systémy, pomáhající pasivní bezpečnosti, zajišťují lepší viditelnost díky kameře s úhlem záběru 360°, předním 100% LED světlometům, automatickému rozsvěcování světel a elektro-chromatickému vnitřnímu zpětnému zrcátku.

Výhradně hybrid

Nový Renault Arkana představuje hybrid s elektrifikovanými pohonnými jednotkami. Jde o plně hybridní vozidlo E-TECH 145 (k dispozici letos v létě) bez nutnosti dobíjení ze sítě. Umožňuje až 80 % doby jízdy v elektrickém režimu ve městě.  Nabízí snížení spotřeby až o 40 % oproti rovnocennému benzinovému motoru.

Druhá možnost pohonu jsou benzinové motory s mikrohybridizací 12 V (TCe 140 a TCe 160). Mikrohybridizace také umožňuje snížení spotřeby paliva a emisí CO2 a zajišťuje plynulejší rozjezd a lepší jízdní komfort.

9.4.2021 se otevřely objednávky na tento nový model.

První vozy s motorizací TCe 140 EDC budou v dealerské síti od konce května.

Vozy s hybridním pohonem E-TECH Hybrid 145 budou k dispozici v průběhu měsíce srpna.

Zdroj: Renault

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code