Renault investuje do vodíkových technologií

Memorandum o porozumění a vytvoření společného podniku v poměru 50/50 oznámila skupina Renault a Plug Power Inc., světová jednička v systémech palivových článků a službách spojených s vodíkem. Smlouva by měla být podepsána na konci prvního pololetí roku 2021.

Toto partnerství umožní skupině Renault a Plug Power společně postupovat v oblasti výzkumu a vývoje, výroby a prodeje vozidel na vodíkový pohon. A kromě prodeje také v oblasti nabídky služeb souvisejících s touto činností. Tento společný podnik bude působit na trhu s užitkovými vozidly, taxíky a komerční přepravou osob fungující s palivovými články.

Plug Power je světovou jedničkou v oblasti řešení služeb týkajících se vodíkového ekosystému a realizoval více než 40 000 systémů palivových článků. Vyvinul a postavil 110 dobíjecích stanic s kapacitou distribuovat více než 40 tun vodíku denně.

Nová společnost plánuje nabízet na trhu lehká užitková vozidla a řešení podle potřeb zákazníků na základě 3 pilířů:

  •  Výzkum a vývoj: vznikne centrum pro vývoj technologie palivových článků a lehkých užitkových vozidel na vodíkový pohon na základě současných a budoucích platforem skupiny Renault. Důraz bude položen zpočátku na segment dodávek za použití platforem vozidel Trafic a Master.
  • Výroba: Joint-venture bude kombinovat výrobní kapacity pro vozidla skupiny Renault s know-how Plug Powerv oblasti vodíku. Vytvoří ve Francii výrobní centrum palivových článků s cílem jejich využití v lehkých užitkových vozidel. Kromě toho bude centrum dodávat dobíjecí stanice vodíku.
  • Prodej: Cílem partnerství je vytvořit podnik, jehož nabídka pokryje veškeré potřeby systému vodíkové mobility, zahrnující prodej vozidel a dobíjecí infrastrukturu, zásobování vodíkem a také komplexní nabídku služeb pro zákazníky.

Prodej prvních lehkých užitkových vozidel s palivovými články prostřednictvím pilotních flotilových projektů v Evropě je plánován již v průběhu roku 2021.

 

O skupině Renault

Renault vyrábí automobily od roku 1898. Skupina Renault je mezinárodní skupina působící ve 134 zemích. V roce 2019 prodala přibližně 3,8 milionu vozidel. V současnosti má více než 180 000 zaměstnanců, 40 výrobních závodů a 12 700 prodejních a servisních míst ve světě.

Skupina Renault vsází na komplementaritu svých pěti značek (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine a LADA), elektromobily a svou alianci s Nissanem a Mitsubishi Motors. Se 100 % týmem Renault účastnícím se od roku 2016 do mistrovství světa formule 1 se značka zapojuje do automobilového sportu.

O Plug Power

Plug Power jakožto nejvýznamnější dodavatel řešení týkajících se integrovaných vodíkových článků na klíč (HFC), vytváří ekonomiku zaměřenou na vodík. Technologie vytvořená společností pohání elektromotory palivovými články na bázi vodíku.

Společnost vyvinula více než 40 000 systémů palivových článků pro potřeby elektronické mobility v celosvětovém měřítku. Stala se také největším kupujícím kapalného vodíku, postavila a provozuje vodíkovou dálnici v Severní Americe. Plug Power nabízí konečným zákazníkům řešení s velkými hodnotami, mezi které patří rychlé zásobování se sníženými provozními náklady.

Prostřednictvím svého řešení GenKey uspokojuje Plug Power komplexně potřeby elektrifikace, zásobování a služeb vodíkové mobility takových zákazníků, jakými jsou Amazon, Southern Company, Carrefour a Walmart.

 

Zdroj: Renault Česká republika

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code