Renault Koleos prošel omlazující kůrou

Renault Koleos, model kategorie SUV, oslavil v loňském roce dvacet let od představení prvního konceptu na Ženevském autosalu 2000. Na první sériovou generaci si ale počkal celých šest let do pařížského autosalonu 2006. Jde o mezinárodní vůz, který byl navržen Renaultem a je jako Renault prodáván, vyinul ho ale Nissan a vyrábí Renault Smsung Motors v Jižní Koreji.

V roce 2011 prošel faceliftem a rok 2017 přinesl druhou generaci vozu. I ta se nyní dočkala svého faceliftu, který přináší nové technologie i vylepšení konfortu cestujících.

Nový Renault Koleos se na předních i zadních světlometech všech verzí pyšní novým světelným podpisem využívajícím 100% LED technologii. Přední LED světlomety nabízí o 25% lepší výkon ve srovnání s halogenovou technologií a zároveň spotřebují o 10% méně energie. Do zadních 3D LED světlometů jsou zakomponována dynamická směrová světla.

Co se týče barev a materiálů, Nový Koleos nabízí nové odstíny karoserie Šedá Highland a nový kožený interiér. Kožené čalounění Riviera Camel, které je k dispozici u výbavy Intens, je na dveřních panelech a palubní desce doplněno vložkami z hnědého dřeva vytvářejícími uvnitř vozu pocit skutečného komfortu.

Ve spojení s pohonem všech kol je nyní pro model Nový Koleos dostupný také asistent pro jízdu z kopce. Toto zařízení, dodávané v kombinaci s naftovým motorem Blue dCi 190 4×4 X-Tronic, pracuje v rychlostech 5-30 km/h a omezuje rychlost sestupu, aniž by bylo nutné použít brzdový pedál. Ideální pro využití v terénu, kde řidiči dává možnost maximálně se soustředit na cestu.

Nový Renault Koleos také zjednodušuje svou nabídku, která nyní začíná úrovní výbavy Intens. Benzínový motor TCe 160, spolu se sedmistupňovou převodovkou EDC, nabízí pohodlí a šetrnost zároveň, produkuje totiž pouhých 153g CO2/km. Všechny motory navíc splňují normu Euro6 DFull (TCe 160 EDC a Blue dCi 190 4×4 X-Tronic).

Ceny nové generace modelu Koleos začínají na 845 000 Kč ve výbavě INTENS s benzínovým motorem. S výbavou INTITIALE PARIS a naftovým motorem stojí 1 150 000 Kč a zájemce může s doplňkovou výbavou a pojištěním dostat přes 1,5 milionu korun.

Zdroj: RENAULT Ceská republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code