Renault Mégane Grand Coupé dostal nový vzhled

Mégane Grand Coupé, sedan v segmentu C, vyrábí Renault v Turecku. Od jeho uvedení na trh v roce 2016 se ho prodalo 200 000 kusů. Prodává se v téměř třiceti zemích. Svým propracovanějším designem míří na náročnější řidiče, kterým chce nabídnout nejnovější technologie pro co největší bezpečnost a pohodlí během jízdy.   

Po pěti letech přistoupil Renault k modernizaci tohoto sedanu s cílem vylepšit všechny jeho užitné vlastnosti. Nabízí každému zákazníkovi personalizovaný zážitek z jízdy pomocí nových technologií, jako je systém Renault EASY LINK, propracovaný interiér se stylovými povrchovými úpravami a nový účinnější zážehový motor 1,0 TCe. Technologickou nabídku modelu doplňují asisteni řízení nejnovější generace.

Elegantnější a propracovanější design

Součástí nového Mégane Grand Coupé jsou 100% LED světlomety LED Pure Vision, které zajišťují dokonalé osvětlení vozovky, přičemž disponují typickým světelným podpisem Renault ve tvaru písmene C.

Vpředu se nachází nový nárazník a nová maska chladiče s chromovanými prvky. Pro lepší aerodynamiku jsou nově v přední části podběhů kol vzduchové deflektory. Po stranách je Nový MéganeGrandCoupévylepšen novým designem blatníků a podsvícenými klikami dveří.

Nový Mégane Grand Coupé je k dispozici v sedmi barvách exteriéru, včetně nového laku Šedá Highland. K dispozici jsou také nová kola od 16 do 18 palců.

Modernizovaný interiér

Nový Mégane Grand Coupé je vybaven digitálním přístrojovým štítem o úhlopříčce až 10,2 palce. Jeho součástí je možnost replikace navigace, která velmi intuitivním způsobem personalizuje zážitek z jízdy.

Dále je v palubní desce zabudována (v závislosti na úrovni výbavy) nová 9,3 palcová multimediální obrazovka. Prostřednictvím svého nového multimediálního systému připojeného k Renault EASY LINK nabízí všechny funkce navigace a infotainmentu a také nastavení MULTI-SENSE. Pro větší ergonomii jsou ovládací prvky asistentů řízení seskupeny na volantu a ovládací prvky na středové konzoli jsou přístupnější.

Je dále vybaven bezrámečkovým elektrochromatickým vnitřním zpětným zrcátkem a chromovanými prvky na ovládacích prvcích klimatizace. Interiér je doladěn novým čalouněním. Elektricky nastavitelné sedadlo (k dispozici volitelně) nyní umožňuje řidiči zaujmout pohodlnější polohu při řízení.

Personalizovaný zážitek z jízdy

Multimediální systém Renault EASY LINK, který těží z nového, plynulejšího a intuitivnějšího rozhraní, lze používat jako chytrý telefon a integruje rozpoznávání hlasu, telefonování s kompatibilitou Android Auto a Apple CarPlay, jakož i navigaci s vyhledáváním adres Google, cen paliva a dopravních informací v reálném čase. Prostřednictvím nabídky Renault EASY CONNECT umožňuje aplikace pro chytré telefony MY Renault nové využití propojené mobility uvnitř i vně vozidla: interakci na dálku, lokalizaci vozidla, navigaci od dveří ke dveřím atd.

Technologie Renault MULTI-SENSE, se svými čtyřmi jízdními režimy (Eco, Comfort, Sport a MySense – v závislosti na motoru), se stále vyvíjí, aby byl zážitek z jízdy ještě více pohlcující. Mezi nové funkce patří vylepšená ergonomie pro větší intuitivnost a zjednodušené nastavení, nové barvy ambientního osvětlení a aplikace R-Sound pro zvuk motoru.

Přístrojový štít (7 a 10,2 palce) nabízí přizpůsobitelný displej, který lze přizpůsobit pomocí widgetů, jako je spotřeba paliva v režimu Eco a výkon v režimu Sport.

Noví pomocníci při řízení pro větší bezpečnost

Nový Grand Coupé disponuje novými asistenty řízení, díky nimž je řízení bezpečnější a příjemnější:

Adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go udržuje při určité rychlosti stálý odstup za vozidlem jedoucím vpředu a reguluje zrychlení a brzdění vozidla.

Systém aktivního nouzového brzdění je vylepšen o detekci chodců. Maximalizuje bezpečnost tím, že řidiče upozorní na nebezpečnou situaci a pokud ten nezareaguje, může samovolně zabrzdit.

Systém Rear Traffic Alert – upozornění před přijíždějícími vozidly při couvání – rozpozná blížící se překážku a upozorní řidiče při couvání.

Dále byla pro větší pohodlí ve městě vylepšena funkce parkovací brzdy Auto-Hold, která umožňuje řidiči zůstat stát s na křižovatce bez nutnosti stát na brzdovém pedálu. Samozřejmostí jsou i systémy varování před opuštěním jízdního pruhu, systém sledování únavy řidiče a systém sledování mrtvého úhlu.

Motory

Grand Coupé nabízí širokou škálu motorů, přizpůsobených mnoha různým způsobům využití ze strany zákazníků a kompatibilních s novými předpisy stanovenými normou Euro 6D FULL:

– Z benzinových motorizací je zde zcela nový motor s přímým vstřikováním 1,0 TCe ve verzi s výkonem 114 k (s manuální převodovkou) optimalizovaný pro snížení spotřeby paliva a emisí CO2 (k dispozici později).

Motor 1.3 TCe, který je vybaven filtrem pevných částic, je i nadále k dispozici ve verzi s výkonem 140 k (s šestistupňovou manuální převodovkou a sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC.

– Naftový motor 1,5 Blue dCibude k dispozici ve verzi s výkonem 115 k (se šestistupňovou manuální převodovkou a sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC).

 

Ceník nového modelu je již k dispozici

 

O společnosti Renault

Skupina Renault, výrobce automobilů od roku 1898, je mezinárodní skupina přítomná ve 134 zemích, která v roce 2019 prodala téměř 3,8 milionu vozidel. Dnes má po celém světě více než 180 000 zaměstnanců, 40 výrobních závodů a 12 700 prodejních míst. Aby mohla dostát hlavním technologickým výzvám budoucnosti a pokračovat ve své strategii ziskového růstu, spoléhá se na svůj mezinárodní rozvoj. Spoléhá se na komplementaritu svých pěti značek (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine a LADA), elektromobil a jedinečné spojenectví s společnostmi Nissan a Mitsubishi Motors. Se 100 % týmem Renault, který se od roku 2016 účastní mistrovství světa Formule 1, je značka zapojena do motoristického sportu, který skutečným vektorem inovací a proslulosti.

 * Země, kde je nový Mégane Sedan uveden na trh: Saúdská Arábie, Bulharsko, Chorvatsko, Egypt, Spojené arabské emiráty, Estonsko, Maďarsko, Irsko, Izrael, Lotyšsko, Litva, Maroko, Polsko, Portugalsko, Česká republika, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Tunisko, Turecko a Ukrajina.

 

Zdroj: Renault

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code