Setkání GTI se letos konat nebude, od příštího roku se přenese do Wolfsburgu

Každá automobilka má alespoň jeden model, nebo provedení, které je pro její majitele, a nejen pro ně, kultovní. V případě značky Volkswagen jde o modely s ikonickou zkratkou GTI. Tato tři písmena symbolizují již téměř půl století sportovnost, emoce a dynamiku. Celosvětová komunita fanoušků se dodnes rozrůstá. Příznivci této kultovní značky se pravidelně scházejí ve fanklubech a vzájemně si vyměňují své zkušenosti.

Kromě fanklubů se jejich majitelé schází na tuningovém srazu u jezera Wörthsee v městečku Maria Wörth již od roku 1982. Od roku 2006 akci podporovala samotná značka. Počet účastníků ale postupem času překročil mez, kterou bylo místo a jeho stálí obyvatelé schopni akceptovat. Proto bylo rozhodnuto, že akce v tomto místě již nebude dál pokračovat.

Neznamená to ale, že by skončila definitivně. Po krátké pauze nabídla zázemí akci přímo značka a legendární Setkání GTI se přenese od jezera Wörthersee do Wolfsburgu. Příští Setkání GTI se tak uskuteční v roce 2024 ve Wolfsburgu, kde budou nadšenci a fanoušci sportovních modelů Volkswagen vítáni před branami hlavního výrobního závodu značky Volkswagen na akci „GTI Coming Home“.

„Fanoušci našich modelů GTI mají pro značku Volkswagen velký význam, a proto nám velmi leží na srdci, abychom s nimi byli i nadále v kontaktu,“ říká Imelda Labbéová, členka představenstva odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby značky Volkswagen osobní vozy. „Poté, co bylo Setkání GTI u jezera Wörthersee, žel, zrušeno, jsme tedy učinili rychlé rozhodnutí, že komunitě fanoušků GTI nabídneme pro tuto akci nový domov ve Wolfsburgu. Při plánování programu bychom rádi zohlednili také požadavky fanoušků, protože to má být především jejich setkání. V příštím roce jim zajisté budeme schopni nabídnout několik highlightů a překvapení.“

Pro fanoušky GTI bude kromě prezentací vozidel, pódiových vystoupení a klubových setkání připraveno také mnoho dalších akcí a překvapení. Plochy a infrastruktura ve Wolfsburgu nabízejí ideální podmínky pro přivítání velkého počtu návštěvníků a jejich vozidel. Volkswagen vytvoří z Wolfsburgu nový domov komunity fanoušků GTI s mottem „Coming Home“.

Golf GTI – spotřeba paliva v l/100 km: kombinovaná 7,6–7,3

Zdroj: Volkswagen, Porsche Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code