Seznamte se: SUV

  Přemýšlíte, že si pořídíte nové auto a ještě nevíte, po jakém sáhnout? A zajímá vás, co je ta podivná zkratka SUV, která se v poslední době skloňuje stále častěji? Vysvětlení je jednodušší, než by se mohlo zdát. SUV je zkratka pro sportovní užitkové vozy. Obliba aut tohoto typu stále stoupá a v cestě na vrchol jsme jim do značné míry pomohly právě my, ženy! Podle posledních průzkumů jsou to totiž právě ženy, které s oblibou usedají za volant aut tohoto typu. Pojďme se tedy podívat na to, proč je ve světě tento typ aut stále oblíbenější. Nikdy nevíte, třeba se díky našemu článku na listinu jejich fanoušků zapíšete i vy!:)

Je známo že my, ženy, často více než muži, klademe důraz na bezpečnost. A v té hraje SUV rozhodně první housle. Díky větším rozměrům mají tyto vozy delší deformační zónu, která lépe chrání ty, kdo se nacházejí uvnitř. To ovšem není jediná výhoda prostorné karosérie. V SUV sedí řidič výše, takže může snadněji a rychleji postřehnout blížící se nebezpečí a patřičně na ně zareagovat.

Řidič ovšem není jediný, kdo nese odpovědnost za svoji bezpečnost i bezpečnost spolucestujících. Některá SUV disponují vyspělými podpůrnými systémy aktivní bezpečnosti. Jako příklad uveďme Toyotu RAV4, vůz, který firma Experian, jež se zabývá sběrem dat, v roce 2016 zařadila na seznam automobilů, jež mají největší šanci vzbudit zájem žen. Populární Toyotu lze koupit s balíčkem Toyota Safety Sense. Tvoří jej mimo jiné systémy, které rychle reagují na riziko kolize a rozpoznávají chodce, varují před opuštěním jízdního pruhu, mají funkci návratu do původního směru jízdy a funkci detekce únavy řidiče. Paket obsahuje také aktivní tempomat přizpůsobující rychlost vpředu jedoucímu vozu a automatická dálková světla, která se sama přepnou na potkávací, aby neoslepovala jiné řidiče, a zapnou se zpět ve chvíli, kdy je silnice před automobilem opět prázdná. To je přinejmenším praktické a dává to řidiči větší možnost, aby se soustředil především na řízení a ne na neustálé přepínání mezi světly.

SUV ovšem mají ještě další dvě esa v rukávu, přesněji řečeno, v podvozku. Velmi často jsou v nabídce ve verzi s pohonem všech čtyř kol a mají podvozek výše než tradiční „osobáky“, které známe. Díky pohonu „na všechny čtyři“ si vozy lépe poradí na měkkém a kluzkém povrchu. Tím se minimalizuje riziko nebezpečného a nepochybně stresujícího smyku. Sníží se tak rovněž možnost vzniku problémů s dojezdem na místo prázdninového pobytu nebo na domluvenou schůzku. Vyšší podvozek navíc pomáhá při překonávání vysokých obrubníků a usnadňuje parkování. Určitě to samy znáte, ten zvuk podvozku, který zavadil o překážku, a následné zkoumání spodní strany vozu a sčítání škod. V elegantním kostýmku je to ještě nepohodlnější.

Tím ale výhody SUV nekončí. Velká karosérie zmírňuje obtíže naší denní rutiny a neustálého vypravování a převážení našich roztomilých ratolestí. Snadněji dosáhnete na předměty uvnitř vozu, zapnete pásy na dětské autosedačce nebo něco uložíte do kufru. Do SUV se vejde více tašek a zavazadel než do malého městského auta. Některé z vozů tohoto typu jsou vybaveny ještě dalšími vymoženostmi usnadňujícími jeho každodenní používání. Například inteligentním klíčkem a pátými dveřmi s bezdotykovým otevíráním, které oceníte především ve chvíli, kdy budete mít plné ruce a budete se chtít dostat do kufru. Díky tomu už nikdy nemusíte po vysilujících nákupech pokládat tašky na zem, abyste mohli otevřít vůz a uložit věci dovnitř. Praktický je také parkovací kamerový systém, který si můžete pořídit ve výbavě vozu. Při výjezdu z parkoviště vám systém panoramatického zobrazení nabídne výhled z vozidla v úhlu 360° a odhalí všechny překážky v okolí.

Život řadu z nás naučil, že hezký vzhled a praktičnost často nekráčejí ruku v ruce. SUV se to naštěstí netýká. Mnoho vozů tohoto typu svým vzhledem nadchne kolemjdoucí i ostatní řidiče. Díky své masivní, dynamické siluetě SUV nepochybně přitahuje pozornost a je také dobrou vizitkou. Neměly bychom zapomenout ani na to, že se z SUV snadněji vystupuje, zejména v případě, že na sobě máte elegantní model a boty na vysokém podpatku. I to dokazuje, že jsou na světě věci, které umějí být krásné a praktické zároveň.

SUV nás, ženy, tedy evidentně umí okouzlit tak, jak by to rád udělal nejeden muž. Jsou zárukou bezpečí, pohodlí, jsou praktické a skvěle vypadají. A to se rozhodně počítá! J

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code