Sobota bude dnem plným vůně benzínu a burácejících historických motorů

Sraz majitelů sportovních vozů Porsche a VW Karmann-Ghia, i dalších vzduchem chlazených vozů proběhne v sobotu 27. dubna od 10:00 hodin v outletovém centru Premium Outlet Prague Airport. Jde již o 4. ročník Porsche Meeting Prague 2019, kde se sem sjede v jeden den více než 150 sportovních vozů Porsche a VW Karmann-Ghia.

Spolupořadatelem akce je Engine Classic Cars Gallery, která bude při této příležitosti výjimečně zpřístupněna i všem návštěvníkům POP Airport centra, jehož je součástí. Pro návštěvníky je připraveno 300 unikátních automobilů Classic Cars Gallery od Fiatu až po Ferrari, jedna z největších sbírek Porsche ve střední Evropě, Austin Martin, Lamborgini, Tatra, BMW, Mercedes ze sbírek soukromých majitelů.

Ten samý den, tedy v sobotu 27. dubna, bude u POP Airport také cíl závodu historických vozidel 7 Castles Trial. Po zakončení v 16:00 zde vozy zůstanou několik hodin vystaveny pro veřejnost.
Jde o jubilejní 5. ročník této takzvané setinové soutěže a zúčastní se jej na 70 posádek ve vozech starých 30 až 133 let! Podnik prověří hned několik závodnických dovedností a principů.
Nejezdí se na rychlost, tato soutěž v sobě kombinuje akci, zábavu, adrenalin, nutnou souhru řidiče a spolujezdce a jde především o setiny vteřiny – odtud název setinová.

Pořadatelé koncept přenesli z podobných akcí světového formátu a v České republice se těší velkému zájmu, jak majitelů historických vozidel, tak diváků. Trasa závodu je naplánována do krásné krajiny Českého středohoří. Složité testy přesnosti nutí posádky vozů k absolutní souhře. Během 215 kilometrů dlouhého závodu posádky čeká 10 testů přesnosti a 5 časových kontrol. Není divu, že v soutěžních vozech dochází pravidelně každý rok, kvůli náročným
pravidlům, k velmi emočně vypjatým situacím. To vše vytváří jedinečnou atmosféru celé akce, kterou nejlépe vyjadřuje termín gentleman drive.

 

Kde:

Premium Outlet Prague Airport, outletové centrum POP v Tuchoměřicích

Kdy:

27. dubna 2019

Program:

10:00 – 20:00 zpřístupněná sbírka Engine Classic Cars Gallery
10:00 – 15:00 sjezdu účastníků Porsche klubu
16:00 – 20:00 příjezd historických závodních vozidel do cíle

Galerie:

Engine Classic Cars Gallery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code