Soutěž o dětské auto snů má českou finalistku

Již 15 let pořádá Toyota výtvarnou soutěž Auto snů. Jde o soutěž pro děti a zadáním je nakreslit automobil snů podle vlastní představivosti a zcela bez omezení.  Do soutěže Auto snů Toyota (Toyota Dream Car Art Contest) se mohou každoročně přihlásit všechny děti do 15 let, které soutěží ve třech věkových kategoriích. Soutěž pořádaná od roku 2004 má za cíl rozvíjet u dětí zájem o automobily a podporovat jejich sny a radost. Nejlepší práce se vybírají v rámci národních kol soutěže, přičemž vítězné výtvory se předkládají k posouzení porotcům v Japonsku. V letošním ročníku bylo přihlášeno celkem 531 692 výtvorů z celého světa.

Soutěž probíhá vícekolově. Nejdříve, na jaře, byli oznámeni vítězové národního kola, do kterého se v České republice přihlásilo rekordních více než 800 dětských umělců. Obrázky devíti nejlepších pak putovaly do světového finále v Japonsku.

Jedním z 26 letošních výherců celosvětového finále soutěže se stala Lucie Mauleová z Plzně. Lucie byla podle svých slov překvapená, protože nikdy nevyhrála v tak velké soutěži. Když už se dostala do nějakého finále soutěže, tak neuspěla.

„Řekla jsem si, že by bylo dobré podívat se do vesmíru, ale jinak než ostatní, jinak než výzkumník. Vždycky mi to připomene výzkumy na zvířatech, a to se mi vůbec nelíbí. Proto jsem vymyslela auto, které připomíná to, že bychom se se zvířaty měli kamarádit, a ne na nich dělat výzkumy“ uvedla Lucie ke svému obrázku nazvanému Vesmírné auto snů. Finanční odměnu za výhru plánuje Lucie využít k zaplacení výtvarné školy, kde by mohla zdokonalit své kreslířské dovednosti.

Dream Car

Více o soutěži na www.toyota.cz/objevte-toyotu/dream-car .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code