Sportovním vozem roku 2019 je podle ankety Zlatý volant model Toyota GR Supra

V kategorii Sportovní vůz roku populární ankety Zlatý volant 2019, ve které svými hlasy o vítězi rozhodují hlasy veřejnosti, zvítězila nová generace legendární Toyoty GR Supra.

.

Ankety Zlatý volant se v letošním roce zúčastnilo celkem 50 000 fanoušků motorsportu. V kategorii sportovních vozů, o které rozhodovali čistě příznivci motorsportu, bylo možné hlasovat pro jakýkoli sériově vyrobený vůz sportovního vzhledu či jízdních vlastností kterékoli automobilky. Podmínkou bylo, aby byl uvedený v roce 2019.

.

Návrat legendárního modelu Toyota GR Supra patřil k nejvíce očekávaným a nejúspěšnějším modelovým premiérám loňského roku. Odezva evropských zákazníků byla mimořádná – do konce roku loňského roku se prodalo 1 150 vozů.
Toyota GR Supra byla zkonstruována s jediným cílem, a to poskytnout řidiči co nejvíce radostných zážitků za volantem.

.

Základem sportovního kupé je vpředu uložený řadový přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru. Jednotka používající turbodmychadlo typu Twin Scroll, vysoce přesný systém přímého vstřikování paliva a proměnné časování ventilů dosahuje nejvyššího výkonu 340 koní a točivého momentu 500 Nm. Z 0 na 100 km/h vůz zrychlí za 4,3 s a nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h.

Letos na jaře Toyota představí další variantu modelu GR Supra s novým přeplňovaným motorem 2,0 litru .

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code