Strach za volantem? Pokora ano, křeč ne

O ženách řidičkách samozřejmě koluje spousta vtipů a narážek. V některých případech je to oprávněně, jindy se ženám opravdu křivdí. Nejedna žena strčí do kapsy řidiče muže (ale pšt, to se nesmí říkat nahlas. Už vůbec ne před muži samotnými). Ale dnešní článek není analýzou toho, jestli jsou silnice bezpečné jen v případě, jedou li po ní muži, nebo ženy. Bude o strachu a obavách z řízení. Je strach dobrým rádcem, ale špatným pánem? Nebo je lepší poslechnout manžela a prostě vyjet?

Dnes zůstaňte doma, řídí moje žena

Ha ha ha. A jsme zpět u vtípků. Žena poslala auto do rybníka (zřejmě umýt). Vidí drobek na gauči, ale vrata, do kterých má najet, nevidí. Policejní hlídka staví osobní automobil. Paní sedící vedle řidiče se ptá: „Vezmeme je?“ A v takovém vtipkování je na adresu žen možné pokračovat do aleluja.

Jenže … ženy podle všemožných statistik mají na svědomí podstatně nižší nehodovost, než li muži. Jak je to tedy možné, když si nás páni tvorstva tak často dobírají?

Když strach vítězí

Mezi námi jsou ale i takové ženy řidičky, které se autu vyhýbají, jako čert kříži. Usednutí za volant je pro ně noční můrou, sevře se jim žaludek, přes knedlík v krku se nedá polknout a ruce jsou rázem smáčené potem.

Je to i váš případ? Pokud ano, nenechte se do ničeho nutit. Rozhodně nejste jediná na světě. Strach je dobrým rádcem, ale velmi špatným pánem. Sama cítíte, jestli si na jízdu opravdu netroufáte, nebo jsou to jen zbytečné děsy. Když vás strach za volantem paralyzuje, nemůže to nikdy dopadnout dobře. Pokora je za volantem důležitá, ale nekonečný strach vás vystresuje o to víc. A o to hůř budete řídit, zmatkovat a plašit.

Je ale také (bohužel, bohudík?) pravda, že pokud nezačnete jezdit, strach se bude prohlubovat. Jednoduše se nevyjezdíte a strach bude sílit. Nebudete totiž vědět, čeho se reálně bojíte.

Buďte proto upřímně soudná a zvažte obě varianty. Jdete do toho, vyjezdíte se, nebo budete do konce života vláčet kufry (a děti, a svačiny, a domácí buchty, a knížky do vlaku, a mobil, a nabíječku, atd.) vlakem, i přesto, že řidičák máte?

Naděje umírá poslední

Pokud chcete jezdit, ale opravdový strach vám to zatím nedovolil, svitla vám naděje. Hned v příštím článku si popovídáme o tom, jak je možné se strachu z řízení zbavit.

 

Napsala Bára Klímová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code