Suzuki po 20 letech přijíždí s kombi

Zprávy o spolupráci automobilek Toyota a Suzuki se objevily již před několika lety. Smlouva o spolupráci byla uzavřena před dvěma roky a na podzim jsme se seznámili s prvními výsledky. V listopadu byl zahájen prodej modelu Across, což je převlečená Toyota RAV4 a dnes přišla informace o zahájení prodeje druhého modelu ze společné stáje. Tím je kombi Suzuki Swace, nabízející jako první Suzuki hybridní pohon s možností jízdy čistě na elektřinu, což je pro změnu původem Toyota Corolla Touring Sports.

Kombi Swace je rozšířením nabídky Suzuki, kdy kompaktní vozy, crossovery a SUV jsou doplněny klasickým rodinným kombi. S délkou 4655 mm je Swace nejdelším vozem značky Suzuki, základní objem zavazadlového prostoru 596 litrů je nejen rekordní v rámci modelové nabídky Suzuki, ale řadí se k největším v daném segmentu.

Swace je dodáván výhradně s hybridním pohonem. Atmosférický benzinový motor o objemu 1,8 l dosahuje 72 kW a 142 Nm, elektromotor poskytuje až 53 kW a 163 Nm. Díky baterii s kapacitou 3,6 Ah dokáže Swace jet i čistě na elektřinu, na jízdu bez spalovacího motoru hybridní systém přepíná automaticky, v nízkých rychlostech může řidič tuto možnost zvolit i manuálně stisknutím tlačítka EV. Dále jsou na výběr jízdní režimy Normal, Eco a Sport.

Konstrukce podvozku spojuje vzpěry McPherson vpředu s vyspělou lichoběžníkovou nápravou vzadu. Kombinace precizního naladění a nízkého těžiště zaručuje vynikající ovladatelnost a směrovou stabilitu. Řidič se také může za všech okolností spolehnout na pomoc celé řady asistenčních systémů, většina z nich je součástí základní výbavy.

Argumentem pro zájemce, kteří by uvažovali zda tento model koupit od Toyoty nebo od Suzuki, může být cena. Škála modifikací Suzuki sice není tak široká jako u Toyoty, v nabídce není verze s nejslabším motorem 1,2 a manuální převodovkou, ale dvě úrovně výbavy, určené pro český trh, se zdají být nabízeny za o něco příznivější částku.

Dostupnější Premium s základní cenou 610 900 Kč nabízí spoustu pokročilých prvků výbavy: LED světlomety, dvouzónovou klimatizaci s úspornou funkcí S-FLOW, vyhřívaný volant a vyhřívání předních sedadel, adaptivní tempomat, asistenty pro jízdu v pruzích nebo multimediální systém s parkovací kamerou. Vyšší verze Elegance za 702 900 Kč přidává mimo jiné sledování mrtvých úhlů, parkovací senzory vzadu i vpředu, automatický parkovací asistent S-IPA, bezklíčové odemykání a startování nebo bezdrátovou nabíječku telefonu.

V rámci předprodeje bude na český trh dodáno prvních 12 kusů v obou úrovních výbavy. Zahájení standardního prodeje v tuto chvíli očekává značka v druhé polovině roku 2021.

Zdroj: Magyar Suzuki Corporation

Galerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code