Své SUV kupé střední třídy představí i Volkswagen

Jako další z řady automobilek, zmiňme například Citroen s modelem C4, nebo Renault a jeho Arkana, která právě prochází redakčním testem, představí Volkswagen na mezinárodním autosalonu IAA v Mnichově 7. září světovou výstavní premiéru modelu ID.5 GTX jako maskované studie, blízké sériově vyráběnému modelu.

Robustní vzhled

ID.5 GTX bude první plně elektrické SUV kupé značky Volkswagen. Charakteristické pro vzhled budou krátké převisy karoserie a velká kola.
Vysoká příď ponese světlomety IQ.LIGHT LED Matrix, které zvyšují bezpečnost jízdy za tmy inteligentně řízenými dálkovými světly. Horizontální osvětlenou lištu přerušenou uprostřed logem Volkswagen doplňují na straně řidiče i spolujezdce tři výrazné, osvětlené voštinové prvky, které navazují na charakteristický vzhled potkávacích světel a vyjadřují sportovní charakter i u stojícího vozu. Ploché A sloupky zvýrazňují střešní linii. Ta se táhne nízko nad karoserií a zužuje se v integrovaném zadním spoileru. Horizontální linie na zádi umocňují šířku vozu, nejnápadnější je pruh světel. Dojem podtrhuje 3D design zadních LED světel.

VOLKSWAGEN ID.5 GTX Covered Drive

Nový vůz má být elegantní jako kupé, silný jako SUV a bude mít výhradně elektrický pohon. První SUV kupé bude postaveno na základě modulární platformy pro elektromobily MEB, nabízející pohon všech kol se dvěma elektromotory. Elektromobil  ID.5 GTX nabídne plnou konektivitu, aktualizace budou přijímány bezdrátově (Over-the-Air) a bude vybaven technologií Car2X.
GTX je nová zkratka pro sport
Zkratka GTX navazuje na tradici úspěšných modelů GTI, GTD a GTE, jejichž ducha přenáší do světa elektromobility. ID.5 GTX má po jednom elektromotoru na přední i zadní nápravě. Elektrický pohon všech kol zajišťuje vynikající jízdní výkony, suverénní trakci a sportovní ovladatelnost. Velká sada lithium-iontových akumulátorů mezi nápravami umožní dojezd až 497 km2 (předběžná hodnota).
ID.5 GTX se objeví u prodejců v příštím roce jako druhý model sportovní produktové značky GTX a další impulz pro realizaci strategie ACCELERATE. Model má podpořit snahu značky zvýšit do roku 2030 podíl elektromobilů na celkovém prodeji značky Volkswagen v Evropě na 70 procent.2 Předběžný údaj dojezdu podle metodiky WLTP pro model ID.5 GTX s využitelnou kapacitou akumulátorů 77 kWh a pohonem všech kol dvěma elektromotory. Údaje dojezdu v jízdním cyklu WLTP u sériově vyráběného modelu se mohou lišit v závislosti na výbavě. 

 

Zdroj: Volkswagen, Porsche Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code