Toyota hlásí: otevíráme!

Po měsících zmatených, nefunkčních a leckdy i škodlivých vládních opatření, se začíná fungování společnosti postupně blížit normálu. V pondělí se tak mimo jiné začnou po téměř půl roce otevírat i autosalony. Zájemci si budou moci auta osahat nejen očima na interentu, ale vyzkoušet fyzicky. Dnes tuto dobrou zprávu ohlásily značky Toyota a Lexus.

Prodej i servis vozů poběží bez omezení, ale stále za dodržování přísných hygienických opatření. Kontakt na provozovnách bude probíhat v nařízených rozestupech a za využití ochranných prostředků. K dispozici jsou stojany s dezinfekcí a dezinfekcí projdou i všechny vozy na provozovnách, v servisech nebo vozy předávané klientům.

Bude zajímavé sledovat, jak zrušení omezení ovlivní počty prodaných aut. Na číslech za první čtyři měsíce roku je vidět, že si zájemci si na možnost koupit si auto on-line i při zavřených prodejnách zvykli. Za toto období Toyota v Česku uzavřela 4 472 zákaznických objednávek, což je o 46 procent více než ve stejném období loni. Celý trh přitom rostl jen o 13 procent. Obrat náhradních dílů, i přes uzavření provozoven v březnu a dubnu, celkově vzrostl o 19 procent. Toyota po návratu k běžnému provozu očekává další nárůst zákaznických objednávek. Plán na celý rok je pak dosažení rekordního prodeje 14 000 vozů.

„Všechna naše dealerství jsou připravena na zvýšenou poptávku po předání již objednaných vozů i příchod nových zákazníků. I nadále bude fungovat náš virtuální showroom, který se za rok své existence osvědčil. Chceme tímto poděkovat všem našim zákazníkům za důvěru i přízeň v tomto složitém období. Zároveň náš velký dík patří našim autorizovaným partnerům, bez kterých bychom našich společných výsledků nedosáhli“ říká generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Na 5. a 6. června Toyota připravuje první letošní Toyota Víkend, během kterého si budou moci zákazníci vyzkoušet všechny aktuálně nabízené modely. Jarní akce bude zaměřena primárně na modelovou rodinu Corolla a její sportovní výbavu GR Sport.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code