Toyota meziročně zvýšila prodej na českém trhu o téměř 27% na 765 vozů.

Obsadila tak 5. místo mezi nejprodávanějšími automobilovými značkami. Loni ve stejném měsíci jí patřila 12. příčka.

Za tři čtvrtletí letošního roku Toyota v Česku zvýšila prodej o 21 procent na 7842 nových vozů.

„Díky technologickému náskoku v oblasti snižování emisí škodících lidskému zdraví a životnímu prostředí se Toyota v září nemusela potýkat s nesplněním homologačních testů podle nové metodiky WLTP u žádného ze svých modelů. Prodej se tak na rozdíl od celkového trhu v září nepropadl, ale naopak narostl, a to o více než o čtvrtinu,“ uvedl generální ředitel českého zastoupení Toyoty Martin Peleška.

Nejprodávanějším modelem byl v září oblíbený Yaris, který letos slaví 20 let od svého uvedení a pro který se rozhodlo 198 nových zákazníků. Následoval model Auris se 196 novými zákaznickými smlouvami, Corolla se 173 smlouvami a C-HR se 160 smlouvami. Nejprodávanějším hybridem byl právě model C-HR, jehož hybridní variantu zvolilo v září přes 80 % zákazníků.

„Celkový hybridní mix za září vzrostl na více než 40 procent. Hybridní vozy preferují čím dál více nejen privátní zákazníci, ale také firmy, pro které znamenají výrazné snížení nákladů,“ vysvětlil Martin Peleška a dodal: „Počet zákaznických objednávek z řad firemní klientely se za první tři čtvrtletí zvýšil téměř o 25 % procent. Jsme přesvědčeni, že s nabídkou nových modelů, kterou čekáme v prvním čtvrtletí nového roku, tento zájem ještě výrazně vzroste.“

Na autosalonu v Paříži Toyota představila novou Corollu ve verzi kombi označované jako Touring Sports. Připojí se tak k nové generaci hatchbacku vystaveného letos v Ženevě. Zbrusu nová Corolla vyráběná v britském závodu Toyota v Burnastonu nabídne dva hybridní pohony. Nová generace čeká také legendární SUV RAV4, které na český trh přijde zkraje příštího roku. Pomyslným vrcholem nabídky pro vyšší management a vedení firem bude znovuuvedení vlajkové lodi, modelu Toyota Camry na český trh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code