Toyota nabízí nově model RAV4 i pro sportovce

Model Toyota RAV4, který je na trhu od roku 1994, to jest téměř 30 let, jsme již v rukou měli. Nejnovější (pátá) generace tohoto vozu nabízí nízké těžiště, vysokou tuhost karoserie, pohodlí a prostorný interiér pro posádku i zavazadla.

Nabídku několika výbavových řad tohoto modelu nyní doplňuje verze GR SPORT, kterou již známe z modelů Yaris, Yaris Cross, Corolla, C-HR a Hilux. Její úlohou je uspokojit zájemce, kteří touží po ostřejším voze a líbí se jim jezdit vozem, který má stylistické prvky inspirované úspěchy týmu TOYOTA GAZOO Racing, mnohonásobného držitele titulu mistra světa.

Exteriér

GR SPORT přináší výrazné stylistické prvky v provedení černý lak (na lemech podběhů kol, výlisky na bocích vozu a dekor na výklopné zádi). Na přídi vozu zaujmou markantnější rámečky kolem mlhových světel se stejným vzorem rastru s motivem „G“ jako u masky chladiče, jakož i nové přední spoilery – vyvedené v tmavém stříbrném tónu. Sportovně pojatou výbavovou linii odlišuje i diskrétní označení GR na mřížce chladiče a výklopné zádi.

Nová Toyota RAV4 GR SPORT je prvním modelem značky, jenž představí litá kola zkrášlená novou ultra přesnou metodou broušení křivek. Standardně dodávané 19″ ráfky mají leskle černé provedení s broušenými detaily v podobě lesklých proužků, které akcentují robustní design s pěti zdvojenými paprsky.

Interiér

Sportovní vzhled se promítá i do interiéru. Na první pohled zaujmou sportovní přední sedadla, čalouněná Alcantarou v oblasti sedáku a opěrné části, resp. umělou kůží v oblasti polštářů. Hlavové opěrky oživuje plastické logo GR (černé na černém podkladu). Kontrastní prvky představují stříbrné prošívání sedadel, volantu a voliče převodovky, resp. modrošedé dekory na dveřích a volantu.

Nová provedení jsou standardně vybavena novým multimediálním systémem s 10,5″ displejem o vysokém rozlišení a digitálním přístrojovým štítem o úhlopříčce 12,3″ s nastavitelným obsahem, tedy klíčovými prvky, které přinesla modernizace Toyoty RAV4 v modelovém provedení 2023. Bezpečnostní a asistenční funkce Toyota T-Mate rovněž zahrnují další prvky nejnovější generace systému Toyota Safety Sense. Uvedený paket obsahuje nový nouzový asistent řízení a vylepšený předkolizní bezpečnostní systém.

Všechny verze GR SPORT jsou kromě toho standardně vybaveny elektrickým nastavováním předních sedadel včetně paměťové funkce pro sedadlo řidiče, jakož i panoramatickým zobrazováním okolí vozu.

Jízdní vlastnosti

Nová výbavová linie je k dispozici v hybridním provedení s pohonem všech kol (AWD-i). GR SPORT je sportovnější nejen vzhledem, ale úpravy byly provedeny i na podvozku. Díky novému tužšímu nastavení pružin a tlumičů by Toyota RAV4 GR SPORT měla nabídnout ostřejší ovládání a ještě vyšší požitek z jízdy.

Celosvětové prodeje v roce 2020 překročily 10 milionů vozů a RAV4 se dodnes pyšní titulem celosvětově nejprodávanějšího SUV.

 

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE-CZECH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code