V emisním testu Autoklubu ADAC letošní rok zvítězil Lexus

Německý autoklub ADAC pořádá každý rok testy, které mimo jiné hodnotí i velikost emisí, produkovaných jednotlivými prodávanými modely automobilů. V letošním testu obsadil první místo v kategorii vyšší střední třída luxusní sedan Lexus ES 300h, který jako jediný model v Ecotestu 2019 získal 4 hvězdičky z maximálních 5.

Každému vozu je udělen určitý počet hvězdiček podle emisí znečišťujících látek podléhajících zákonným omezením (oxid uhelnatý, uhlovodíky, oxidy dusíku a pevné částice) a oxidu uhličitého CO2. Při vyhodnocování se postupuje vždy stejně, a to bez ohledu na typ pohonného ústrojí nebo paliva.

Co se týče emisí CO2, jež jsou přímo úměrné spotřebě paliva, Lexus ES dosáhl mimořádně dobrých výsledků. V komplexním testu, který kombinuje měření na zkušební stolici s měřením v reálném provozu, dosáhl vůz spotřeby paliva jen 5,5 litru na 100 km. Ve městě pak spotřeba klesla dokonce až na 4,3 l/100 km, protože tento model dokáže plně uplatnit přednosti hybridního pohonu Lexus.

Hybridní vozy Lexus s autonomním dobíjením se dokáží v městském provozu pohybovat až z 55 % celkové doby jízdy v režimu s nulovými emisemi bez ohledu na dobu cesty a bez nutnosti vůz dobíjet ze zásuvky.

Nový Lexus ES 300h se na evropských trzích začal prodávat počátkem roku 2019. Jeho hybridní pohon s autonomním dobíjením kombinuje ultra hospodárný benzínový motor 2,5 litru s elektromotorem a maximální systémový výkon činí 218 koní. V Česku je Lexus ES k dostání již od 999 000 Kč bez DPH ve verzi Business Edice.

ADAC je přední německý autoklub. Autoklub založený již roku 1903 je dnes největším sdružením svého druhu v Evropě a pyšní se více než 20 miliony členů. Kompletní výsledky Ecotestu 2019 naleznete na stránkách: https://www.adac.de/infotestrat/tests/eco-test/

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code