Volkswagen AG a Ford Motor Company spouštějí celosvětovou alianci

Společnosti Volkswagen AG a Ford Motor Company dnes oznámily dohodu směrující ke zvýšení konkurenceschopnosti a kvality služeb zákazníkům v éře rychlých změn v průmyslu.

Generální ředitel společnosti Volkswagen Dr. Herbert Diess a generální ředitel společnosti Ford Jim Hackett potvrdili, že společnosti hodlají společně vyrábět dodávky a středně velké dodávky.

Prvními produkty aliance se stanou pick-upy střední velikosti, plánované na rok 2022 a určené pro světové trhy. Dalším zamýšleným krokem jsou užitkové vozy pro Evropu.

Ford a Volkswagen vyrábí populární značky dodávek a pick-upů, jako jsou rodiny modelů Ford Transit a Ranger, stejně jako Volkswagen Transporter, Caddy a Amarok pro celosvětový trh.  Prostřednictvím aliance bude společnost Ford vyvíjet a vyrábět pro obě společnosti středně velké a velké užitkové vozy, které by měly vstoupit na trh již v roce 2022. Společnost Volkswagen bude vyvíjet a vyrábět městský dodávkový vůz.

Společnosti odhadují, že spolupráce bude mít za následek zlepšení ročních provozních výsledků před zdaněním od roku 2023.

Navíc Volkswagen a Ford podepsaly memorandum o porozumění, týkající se spolupráce na autonomních vozidlech, službách mobility a elektrických vozidlech a začaly zkoumat příležitosti. Obě společnosti rovněž uvedly, že jsou připraveny v nadcházejících měsících pracovat na rozšíření spolupráce i na další modelové řady.

„Postupem času tato aliance pomůže oběma společnostem uspokojit potřeby našich zákazníků a společnosti“ řekl Hackett. „Nejen, že přinese značnou efektivitu a pomůže oběma společnostem zlepšit jejich kondici, ale také nám dává možnost spolupracovat na formování další éry mobility.“

Alianci, která nevyžaduje vzájemné propojení mezi těmito dvěma společnostmi, bude řízena společným výborem. Tento výbor bude veden Hackettem a Diessem a bude zahrnovat vedoucí pracovníky obou společností.

Společný objem lehkých užitkových vozidel společností dosáhl v roce 2018 celosvětově zhruba 1,2 milionu kusů.

Očekává se, že poptávka po lehkých užitkových vozidlech bude v příštích pěti letech růst globálně. Tato aliance umožní společnostem sdílet vývojové náklady, využít jejich výrobní kapacity, zvýšit schopnost a konkurenceschopnost svých vozidel a zajistit nákladovou efektivitu při zachování odlišných charakteristik značky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code