Volkswagen Polo dostane od května novou tvář

Volkswagen dal světu několik automobilových legend. Nejznámnější je Brouk, jehož historie začíná ještě před II. světovou válkou. Dalším je jeho nástupce Golf a o moc nezaostává ani Polo. To je s více než 18 miliony vyrobenými vozy jedním z nejúspěšnějších kompaktních vozů na světě.

Jeho historie začala v roce 1975 a v průběhu desetiletí vyjelo několik provedení tohoto modelu, od sedanu v 70. letech přes legendární Polo Coupé G40, elegantní Cross Polo a Polo TGI1 s pohonem na zemní plyn až po sportovní Polo GTI2. Stejně jako u modelu Golf se značce Volkswagen podařilo vytvořit malý vůz, který má elegantní a nadčasový design v segmentu citlivém na cenu.

Nová verze modelu Polo je pokračováním této evoluce. Skica, zobrazující novou osvětlenou lištu na masce chladiče mezi světlomety LED, je první ukázkou optimalizovaného designu.

Volkswagen nyní po 4 letech výroby šesté generace modelu představil dnes ve světové premiéře nový stupeň, který se do prodeje dostane v květnu.

Už pohled na novou příď a záď vozidla naznačuje, že design, technika a nabídka výbavy prošly viditelnou modernizací. Navíc byla výrazně rozšířena standardní výbava. Všechny verze jsou mimo jiné vybaveny LED světlomety, zadními LED svítilnami, digitálními přístroji Digital Cockpit, informačním a zábavním systémem a multifunkčním volantem.

Nové Polo používá technologie, které byly doposud k dispozici pouze ve vyšších třídách. Zákazníci si mohou objednat například na přání dodávaný asistenční systém IQ.DRIVE Travel Assist, který je v segmentu modelu Polo naprostou novinkou. Tato funkce kombinuje nový prediktivní adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control) a asistenční systém Lane Assist pro jízdu v jízdním pruhu, který se nyní dodává standardně pro všechny verze modelu Polo. Výsledkem je nový asistenční systém umožňující částečně automatizovanou jízdu. Dalším technickým skvostem nového modelu Polo jsou interaktivní světlomety IQ.LIGHT LED Matrix, poprvé použity v luxusním SUV Touareg.

U sedmé generace jsou jinak uspořádané stupně výbavy. Nejnižší je nyní verze Polo, následuje Life, Style a R-Line. Dokonce i základní verze Polo, se nyní může pochlubit výrazně rozšířenou sériovou výbavou. Ta zahrnuje mimo jiné LED světlomety, LED zadní svítilny, multifunkční volant a Lane Assist. Další novinkou je centrální boční airbag, umístěný v boční stěně opěradla sedadla řidiče, na pravé straně. Tento airbag se v případě nehody rozvine směrem ke středu vozidla, aby ochránil řidiče a spolujezdce vpředu.

Volkswagen navíc zařadil do základní výbavy také Digital Cockpit (digitální přístroje na 8,0“ displeji). Standardně se dodává rovněž řada dalších nových prvků výbavy: klimatizace, audiosystém Composition Media s 6,5“ displejem, rozhraní Bluetooth pro mobilní telefony, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka a elektrické ovládání oken vpředu i vzadu. Výbavová linie Life nabízí mimo jiné 15“ kola místo 14“, App-Connect, středovou loketní opěrku s dodatečným vstupem USB-C uprostřed schránky před sedadlem spolujezdce a kůží obšitý volant i hlavici řadicí páky.

Dvě nové prémiové výbavové linie Style a R-Line mají odlišné zaměření, ale úroveň výbavy je v obou případech podobná. Rozšířená výbava modelu Polo Style obsahuje světlomety IQ.LIGHT LED Matrix. Mezi další prvky vnější výbavy modelu Polo Style patří osobitá příď s příčnými lištami se vzhledem chromu, mlhové LED světlomety a 15“ kola Ronda z lehké slitiny. Rozšířené spektrum funkčních prvků zahrnuje také systém PDC (Park Distance Control). V interiéru čeká na cestující řada dalších detailů, jakými jsou 10,25“ Digital Cockpit Pro (včetně zobrazování fotografie volající osoby a funkcí Coverflow, náhled mapy a Slide Show), dekorační osvětlení a informační a zábavní systém Ready2Discover s 8“ displejem, jehož součástí je App-Connect Wireless. U systému Ready2Discover mají zákazníci možnost dodatečné aktivace navigačního systému jako funkce „on demand“.

Model Polo R-Line zaujme individuálním exteriérem se sportovním charakterem. Nárazníky se od všech ostatních verzí odlišují atraktivním černým designem. I v tomto případě se světlomety IQ.LIGHT LED Matrix a mlhové LED světlomety dodávají standardně. Difusor – rovněž leskle černý – s integrovanými koncovkami výfukové soustavy s napodobeným chromováním ve spodní části vozu odlišuje tuto partii od ostatních výbavových stupňů. Sériově je vybaveno 16“ koly Valencia z lehké slitiny. Stejně jako Polo Style má i Polo R-Line ve své výbavě informační a zábavní systém Ready2Discover.

Zdroj: Volkswagen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code