Volkswagen spustil předprodej modernizované modelové řady Arteon

Mezi největší technické novinky modernizované modelové řady Arteon včetně zcela nové karosářské verze Arteon Shooting Brake patří inovativní asistenční systémy, digitalizované ovládání, rozšířená konektivita a vyspělé pohony včetně verze Arteon eHybrid. Jako vrcholná varianta bude poprvé nabízen sportovní Arteon R. Zákazníci si mohou nové modely Arteon a Arteon Shooting Brake již objednávat u českých autorizovaných prodejců Volkswagen. S předáním prvních vozů klientům značka počítá v průběhu listopadu.

Modernizovaný Volkswagen Arteon a zcela nový Arteon Shooting Brake zaujmou na první pohled výrazně odlišným tvarovým řešením zádě. Zatímco Arteon sází na eleganci sedanu se splývavou zádí, avantgardní Shooting Brake dodává praktickému konceptu oblíbených kombi Variant výrazně sportovní charakter. V obou případech však zákazníci obdrží automobil, který nabízí velkorysý prostor pro řidiče, spolucestující i zavazadla (objem zavazadlového prostoru 563 až 1557 litrů u Arteonu, resp. 565 až 1632 litrů u verze Arteon Shooting Brake).

Paleta motorů zahrnuje zážehové jednotky 1.5 TSI (110 kW) nebo 2.0 TSI (140 kW, 206 kW nebo 235 kW) a turbodiesely 2.0 TDI (110 kW a 147 kW). Nový Arteon bude v obou karosářských verzích poprvé k dispozici také s plug-in hybridním pohonem 1.4 TSI PHEV o systémovém výkonu 160 kW. Oba motory o výkonu 110 kW jsou nabízeny s 6stupňovou manuální převodovkou a pohonem předních kol. Pro všechny jednotky s výjimkou 1.5 TSI se dodává 7stupňová dvouspojková převodovka DSG. Varianty modelu Arteon s výkonem 206 kW a 235 kW disponují výhradně pohonem všech kol 4Motion. Na přání může být systémem 4Motion vybaven rovněž Arteon 2.0 TDI o výkonu 147 kW.

V závěru letošního roku rozšíří nabídku verze Arteon eHybrid a Arteon R. Arteon eHybrid (k dispozici jako Elegance nebo R-Line) bude vybaven hybridním pohonem s možností externího nabíjení. Díky dlouhému dojezdu na jedno nabití bude pro mnohé majitele tohoto modelu možné překonávat obvyklé vzdálenosti v každodenním provozu s nulovými lokálními emisemi. Součástí výbavy hybridní varianty jsou nabíjecí kabely pro připojení vozidla k nabíjecí stanici nebo k 230V zásuvce, sada pro opravu poškozené pneumatiky a systém pro reprodukci umělého zvuku motoru při pomalé jízdě rychlostí nižší než 30 km/h. Prodejci budou pro hybridní variantu nabízet také produkty MOON včetně nástěnných nabíječek pro efektivní nabíjení v domácích podmínkách a služeb pro bezpečnou instalaci.

Sériová výbava nového modelu Arteon zahrnuje mimo jiné prodlouženou záruku na 5 let/100 000 km, přední a zadní světlomety LED, asistenční systémy Light Assist, ACC, Front Assist, Lane Assist, PreCrash, Park Pilot a funkci rozpoznávání chodců, třízónovou automatickou klimatizaci Climatronic, senzor deště, sedadlo řidiče ergoComfort, tlačítko pro spuštění motoru Keyless Start, kůží obšitý multifunkční volant, informační a zábavní systém Ready2Discover s přijímačem digitálního rozhlasového vysílání  DAB+, digitální panel přístrojů Digital Cockpit Pro, přípravu pro služby We Connect a We Connect Plus, systém App-Connect Wireless, rozhraní Bluetooth, dva vstupy USB-C, funkci tísňového volání a 17“ kola z lehké slitiny.

Výbavová linie Elegance přidává nad rámec výbavy Arteon například 18“ kola z lehké slitiny, asistenční systémy Travel Assist a Emergency Assist pro verze s automatickou převodovkou, navigační systém Discover Media, hlasové ovládání, telefonní rozhraní Comfort včetně indukčního nabíjení, vyhřívání předních sedadel, čalounění sedadel ArtVelours, pedály z ušlechtilé oceli, ozdobné obložení interiéru Eukalyptus a chromované ozdobné prvky pro exteriér a interiér. Stupeň výbavy R-Line zahrnuje většinu výbavy Elegance, ale s důrazem na sportovní charakter, k němuž přispívají mimo jiné 18“ kola z lehké slitiny ve specifickém sportovním designu, černé čalounění stropu a ozdobné obložení interiéru Silver Rise.

Arteon R využívá pro přenos výkonu z motoru na kola technologii R-Performance Torque Vectorings s variabilním rozdělováním točivého momentu jak mezi přední a zadní nápravu, tak i mezi zadní kola. Arteon R přidává k výbavě linie R-Line navíc stylistické prvky R, ozdobné obložení interiéru Black Carbon, podlahové rohože vpředu i vzadu s logem R a barevným prošíváním, kůží obšitý, vyhřívaný multifunkční volant R a tmavě tónovaná skla zadních oken.

Základem pro široké možnosti individualizace modelu Arteon je strukturovaná nabídka jedenácti paketů výbavy na přání (pět paketů Design, Multimedia, Comfort, Assistance a Safety, každý z nich i ve verzi Plus; jedenáctým paketem je Business Premium), doplněná o konkrétní počet prvků výbavy, které lze objednávat jednotlivě. Mezi ně patří především různá kola z lehké slitiny o rozměru 18 až 20 palců v nových designech, vyšší úroveň světlometů LED, volič jízdních režimů, sedadla ergoComfort a čalounění kůží.

Spektrum nových asistenčních systémů IQ.DRIVE zahrnuje Travel Assist pro částečně automatizovanou jízdu rychlostí od 0 do 210 km/h, který kombinuje funkce ACC, Lane Assist a Front Assist. Adaptivní tempomat ACC reguluje rychlost jízdy předvídavě v závislosti na projížděné trase a Front Assist dokáže rozpoznávat chodce. Zdokonalená zadní kamera nabízí funkci širokoúhlého snímání a speciální náhled na přívěs.

Přístrojová deska modernizovaného modelu Arteon nabízí dotykový posuvník automatické klimatizace a nový kapacitní multifunkční volant s dotykovými plochami. Rovněž nové je nyní bezkabelové připojení aplikací chytrého telefonu prostřednictvím systému App-Connect Wireless pro uživatelská rozhraní Apple CarPlay a Android Auto (Google). Výbava byla kromě toho rozšířena o highendový audiosystém Harman/Kardon s výkonem 700 W, který byl specificky nastaven pro modely Arteon a Arteon Shooting Brake. Nový interiér na přání završí nastavitelné ambientní osvětlení s výběrem až 30 barevných odstínů. Osvětlena jsou přitom ozdobná obložení na přístrojové desce a ve výplních dveří.

Na českém trhu jsou nové modely Arteon a Arteon Shooting Brake nabízeny ve čtyřech výbavových liniích Arteon (od 851 900 Kč včetně DPH), Elegance (od 962 900 Kč), R-Line (od 974 900 Kč) a R (cena bude stanovena později). Verze Shooting Brake jsou o 25 000 Kč dražší, ovšem v sériové výbavě zahrnují navíc funkci Easy Open a Keyless Access v hodnotě právě 25 000 Kč. Tedy ceny za obě karosářské verze modelu Arteon jsou prakticky zcela shodné!

Poznámka: Spuštění předprodeje je zahájeno 3.8.2020. Od tohoto data lze vozy objednávat u prodejců Volkswagen. Spuštění konfigurátoru na stránkách www.volkswagen.cz je plánováno na 7.8.2020. Zpočátku bude model Arteon v konfigurátoru dostupný pouze s motorizací 2.0 TDI 110 KW 7DSG, další verze budou do konfigurátoru přidávány v závislosti na dokončení homologačního procesu. U prodejců je však již možné je objednávat nyní. Pouze verze PHEV a R budou do nabídky přidány v závěru roku 2020.

Zdroj: Porsche Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code