Volkswagen Taigo, nový představitel kategorie SUV kupé, je zde

Model Taigo rozšiřuje nabídku značky v segmentu malých vozů, v němž byla dosud zastoupena modely Polo a T-Cross. Vyznačuje se typicky klesající linií střechy ve stylu kupé a vyšší polohou sedadel. Značka svůj model  při představení jeho konceptu počátkem jara, o kterém jsme psali, označila model jako CUV (Crossover Utility Vehicle). Mezitím se pro tuto kategorii ustálilo označení SUV kupé, které se prosazuje napříč značkami. Jsou automobilky, které již své modely v této kategorii představily, například Citroen C4, nebo Renault Arkana. Dnes jsme se dočkali takového vozu i ze stáje Volkswagen. Přestože Volkswagen neoznačuje, na rozdíl od modelů Citroenu a Renaultu, svůj nový model jako SUV kupé, jedná se o jejich přímého konkurenta.

Jeho charakter je patrný nejen z tvarů karoserie, ale také z široké nabídky inteligentních a komfortních asistenčních systémů.  Nový model Taigo zaujme elegancí a dynamikou díky nevšedně tvarované karoserii s atraktivními proporcemi a velkými koly o průměru až 18 palců. Při pohledu zvenku padne do oka také souvislý světelný pruh na zádi, který propojuje zadní LED svítilny. Vůz může být navíc vybaven světlomety IQ.LIGHT LED Matrix včetně světelné lišty na masce chladiče (dodávají se sériově pro výbavovou linii Style), které poskytují ještě více komfortu, zvyšují úroveň bezpečnosti a dodávají přídi ostřejší rysy.

Dominantou interiéru je sériově dodávaný Digital Cockpit spolu s novou generací informačních a zábavních systémů (MIB). Obě jednotky jsou horizontálně uspořádané a tvoří jeden digitální celek umístěný vysoko v jedné rovině. Digital Cockpit ohromí barevným displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou více než 20 cm. Řidič má díky němu na očích všechny důležité informace. Na přání si mohou zákazníci objednat Digital Cockpit Pro s možností velkého počtu individuálních konfigurací.

Tři varianty pohonu

Taigo se dodává výhradně s pohonem předních kol ve třech různých výkonových stupních (motory 1.0 TSI s výkonem 70 kW/95 k nebo 81 kW/110 k, resp. 1.5 TSI s výkonem 110 kW/150 k) a se třemi výbavovými liniemi „Life“, „Style“ a „R-Line“.

Tři úrovně výbavy

Ve výbavové linii „Life“ je sériově zahrnut multifunkční volant, asistent s funkcí nouzového brzdění „Front Assist“, asistent pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“, LED světlomety a App Connect. Systém App Connect umožňuje komfortní ovládání vybraných aplikací a obsahů z chytrého telefonu přímo na displeji vozidla. Základní verze Life může být poháněna jednotkou TSI o výkonu 70kW a 5stupňovou přímo řazenou převodovkou nebo výkonnější 81kW jednotkou s 6stupňovou manuální nebo 7stupňovou automatickou převodovkou.

Expresivně se prezentuje výbavová linie „Style“, která nabízí ještě širší možnosti. Její rozsáhlá sériová výbava zahrnuje například bezdrátový App Connect včetně App Connect Wireless pro Apple CarPlay™ a Android Auto™, parkovací senzory, zpětnou kameru, automatickou 2zónovou klimatizaci, infotainment Ready2Discover a asistent pro semiautonomní jízdu Travel Assist. Světlomety IQ.LIGHT – LED Matrix včetně LED světly pro denní svícení jsou rovněž součástí sériové výbavy. Taigo „Style“ se na přání dodává také s jednotkou TSI 1,5 litru, výkonem 110 kW (150 k)3 a 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou (DSG).

Pro všechny zákazníky, kteří upřednostňují sportovní celkový dojem, je volbou výbavová linie „R-Line“, která je definována dolů protaženým předním nárazníkem „R-Line“, difuzorem na zádi, leskle černými sportovními kontrastními prvky a většími koly (o průměru až 18 palců). Interiér je sériově vybaven černým čalouněním stropu v typickém stylu modelů „R“. Stejně jako Taigo „Style“ disponuje i výbavová linie „R-Line“ sériově dodávanými parkovacími senzory, zpětnou kamerou, automatickou 2zónovou klimatizací a infotainmentem Ready2Discover, ty jsou ale navíc doplněny o volbu profilu jízdy a designový paket Roof Pack, tedy černé lakování střechy a krytů vnějších zpětných zrcátek a zatmavená okna.

A něco navíc…

Taigo navíc nabízí zákazníkům rozmanité možnosti pro individualizaci. Osm barev karoserie, z toho dva odstíny nemetalické, pět metalických a jeden lak s perleťovým efektem „Deep Black“, lze na přání kombinovat s pro linii Style s již zmíněným černým designovým paketem Roof pack nebo pokud byste chtěli linii R-Line ještě v brutálnějším provedeníí, tak Black Style paketem, který obsahuje 18“ kola z lehké slitiny Misano v černém provedení a další černé dekorativní prvky.

Na přání lze výbavu vozu rozšířit o černě lakovanou střechu, velké panoramatické posuvné a výklopné střešní okno, které se pne nad téměř celým interiérem. Za příplatek se v závislosti na výbavové linii dodávají další designové pakety nebo tažné zařízení, nebo vyspělé technologie, mezi něž patří IQ.DRIVE Travel Assist s funkcí částečně automatizované jízdy.

Základní cena nového modelu Taigo (s motorem 1.0 TSI o výkonu 70 kW/95 k a s pětistupňovou přímo řazenou převodovkou1) je 484 900 Kč.

Zdroj: Volkswagen, Porsche Česká republika s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code