Volkswagen zveřejnil ochutnávku svého prvního SUV kupé

Dnes zveřejnil náhled kompaktního crossoveru Taigo. Rozšiřuje tím portfolio kompaktních modelů Polo (hatchback) a T-Cross (SUV) o třetí karosářskou variantu,  SUV kupé, která byla dosud vyhrazena především vyššímu cenovému segmentu a modelům Mercedes, BMW, nebo ve středním segmentu nedávno představenými Citroenu C4 a Renaultu Arkana.

Nový model má – stejně jako jeho brazilský protějšek Nivus – siluetu připomínající kupé s výrazně dopředu skloněným střešním sloupkem C. Má pro značku Volkswagen nadchnout nové vrstvy převážně mladých zákazníků i motoristů s mladým duchem. Zadní část střechy pětimístného vozu se výrazně svažuje k zádi, aniž by omezovala prostor pro hlavu cestujících na sedadlech vzadu.

Taigo  je téměř 4,26 metru dlouhé SUV kupé. Technickým základem modelu je modulární platforma MQB (Modularer Querbaukasten) koncernu Volkswagen pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč. Kompaktní crossover Taigo bude disponovat pohonem předních kol, karoserií s prvky crossoveru, vyšší polohou sedadel a podle slov výrobce i průkopnickou konektivitou a neomezenou využitelností v každodenním provozu.

Již v sériové výbavě nabízí světlomety LED, zcela digitální panel sdružených přístrojů a nejnovější generaci informačních a zábavních systémů (MIB3). Model může být vybaven i novými „světlomety IQ.LIGHT LED Matrix“ a osvětlenou příčnou lištou na masce chladiče.

V interiéru boduje Taigo sériově dodávaným multifunkčním volantem s moderními ovládacími prvky. Informační a zábavní systémy vycházejí z třetí generace modulární platformy pro informační a zábavní systémy (MIB3) a v závislosti na výbavě zahrnují jednotku OCU (Online Control Unit) pro připojení k internetu prostřednictvím karty eSIM a „App-Connect Wireless“.

Zákazníci mají k dispozici také nejnovější služby (MIB3.1). Mezi ně patří mimo jiné streamingové služby, hlasové ovládání hovorovou řečí a individualizace nastavení vozidla prostřednictvím uživatelského účtu „Volkswagen ID“ s připojením ke cloudu.

Nové SUV kupé má velmi blízko k modelům značky Volkswagen z vyšších segmentů také z hlediska asistenčních systémů, zvyšujících úroveň komfortu a bezpečnosti. Všechny verze modelu Taigo jsou sériově vybaveny asistenčním systémem „Front Assist“ pro detekci překážek před vozem včetně funkce nouzového brzdění City brake a asistentem pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“.

Na přání může být vůz vybaven systémem „IQ.DRIVE Travel Assist“, který umožňuje částečně automatizovanou jízdu rychlostí až 210 km/h.

Předprodej modelu Taigo bude v ČR spuštěn začátkem září 2021 a první vozy převezmou zákazníci v lednu 2022.
Studie blízká sériově vyráběnému modelu. Vozidlo se zatím neprodává.

 

Zdroj: Volkswagen, Porsche Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code