Výsledková sezona pokračuje – Mercedes prodal nejvíc luxusních plug-inů

Rok 2020 byl pro Mercedes-Benz na českém trhu velmi úspěšný. Již počtvrté v řadě se umístil mezi 10 nejžádanějšími výrobci na našem trhu. Celkem bylo v roce 2020 v České republice registrováno 7023 vozů značky Mercedes-Benz.

Firma díky tomu zvýšila svůj tržní podíl na rekordní hodnotu 3,46 %. Mercedes-Benz také upevnil svoji pozici číslo 1 mezi prémiovými výrobci, v absolutním pořadí dosáhl zlepšení o jednu pozici a obsadil devátou příčku.

Podle statistiky registrací Svazu dovozců automobilů je to díky plug-in hybridním modelům značky Mercedes-Benz, které si koupilo 237 zákazníků, což je nejvíce v prémiovém segmentu a druhý nejlepší výsledek absolutně.

Spolu s bateriovými elektromobily značek Mercedes-Benz a smart v České republice vloni stuttgartská automobilka prodala celkem 303 elektrifikovaných osobních vozů. To představuje podíl 4,3 %. Tržní podíl všech elektrifikovaných automobilů, tedy elektromobilů a dobíjecích hybridů, na českém trhu byl přitom jen 2,4 %.

Mercedes-Benz nabízí plug-in hybridní vozy jak v kombinaci s benzinovými, tak naftovými motory. Zájem o obě verze je přibližně stejný: benzinových dobíjecích hybridů značka prodala 125, naftových 112. Modely s třícípou hvězdou na přídi tak tvořily 12 % odbytu ve své kategorii. Široká je také kombinace pohonných ústrojí.

Zákazníci mohou vybírat kombinace s motorem na benzin i naftu, s pohonem kol jedné nápravy nebo 4×4. Značka Mercedes-Benz v současnosti nabízí tři desítky čistě elektrických nebo plug-in hybridních vozů. Od kompaktního hatchbacku A 250 e přes sedany, kombi a kupé Tříd A, CLA, C a E až po MPV a SUV Třídy B, GLA, GLC, GLE, EQC a EQV.

Plug-in hybridním pohonem disponuje i nedávno uvedená nová generace vrcholného sedanu Třídy S.

Cenově nejdostupnější elektrifikované vozy Mercedes-Benz jsou plug-in hybridní kompaktní modely. Díky dobíjení výkonem až 24 kW se palubní akumulátory o kapacitě přibližně 15,6 kWh nabijí z 10 na 80 % za pouhých 25 minut.

Zákazníci mohou také využívat služby Mercedes me Charge. Ta zajišťuje snadný přístup k více než 450 000 veřejných dobíjecích bodů v 31 zemích včetně České republiky.

Nabídku doplňují i elektromobily sesterské značky smart. Ta jako první automobilová značka ukončila nabídku modelů se spalovacími motory a nabízí výhradně elektromobily.

První elektromobily smart byly registrovány v ČR již v roce 2010. Značka tak v minulém roce oslavila 10 let elektromobility v České republice. Ceny začínají na shodné částce 591 690 Kč vč. DPH za dvou- i čtyřmístný model.

Plány pro rok 2021

„V roce 2021 představíme nová elektrifikovaná vozidla, jako je EQA a vlajková loď EQS. V následujících letech bude následovat řada dalších modelů“ říká Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika.

Tento rok uvede automobilka Mercedes-Benz na český trh další elektrifikované modely. Mezi hlavní premiéry bude patřit vrcholný luxusní sedan EQS s řadou pokročilých funkcí včetně unikátního displeje Hyperscreen, tvořícího celou šířku přístrojové desky.

Nejdostupnější elektromobil s třícípou hvězdou, kompaktní SUV s označením EQA, se již představil při světové premiéře 20. ledna 2021 a zájemci se mohou těšit na jeho uvedení na trh v 1. polovině tohoto roku.

Nový elektromobil EQA nabízí výkon 140 kW a normovaný dojezd 486 km (podle NEDC). Brzy přibydou verze s výkonem 200 kW nebo více a s jízdním dosahem přes 500 km. Do sériové výbavy tohoto vozu patří řada bezpečnostních a komfortních prvků, například tepelné čerpadlo, které využívá odpadní teplo elektrické výstroje pro efektivnější vyhřívání interiéru, a snižuje tak spotřebu elektrické energie.

Zdroj:Mercedes-Benz Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code