Ženy volily své auto roku. Luxusní kategorii vyhrál Lexus LC 500 Convertible

Volba Ženského světového auta roku není jen marketingový tah. Jde o titul, který opravdu uděluje porota složená výhradně z ženských motoristických novinářek. V jedenáctém ročníku Women’s World Car of the Year jej letos získal v kategorii luxusních vozů kabriolet Lexus LC 500 Convertible.

V letošním ročníku byla práce poroty zkomplikovaná pandemickými opatřeními a s nimi spojeným omezením doby pro testování aut ve většině zemí.

Zúčastnit soutěže se mohly všechny modely uvedené do prodeje v období od ledna do prosince 2020. Ve dvoukolovém výběru se porota rozhodovala podle kritérií jako jsou jízdní vlastnosti, pohodlí, konektivita, bezpečnost, dopad na životní prostředí, design nebo poměr kvalita a cena. Výsledky ověřil nezávislý auditor Grant Thornton New Zealand.

Lexus LC 500 Convertible je kabriolet o délce 4,77 metru, který disponuje systémem Lexus Climate Concierge. Ten nabízí funkci zahřívání horní části těla pro optimální cestovní pohodlí s nataženou i staženou střechou. Technologie aktivního potlačování hluku brání nežádoucím zvukům v pronikání dovnitř. Naladění systému sání a výfuku atmosférického vidlicového osmiválce o objemu 5 litrů dává výkon 341 kW / 464 koní. Vozu s látkovou střechou umožňuje maximální rychlost 270 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za rovných pět sekund, přitom produkuje syrový zvuk, který potěší každého řidiče.

Cena začíná na českém trhu na částce 3 090 000 Kč, v nejvyšší výbavě přesahuje 3,5 milionu korun.

Celkový vítěz ankety bude oznámen 8. března 2021.

 

Zdroj: Lexus, Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code