Znáte legendární Renault 5? Seznamte se s jeho nástupcem

Renault kromě výroby aktuálních modelů sáhl do své historie a představil prototyp moderní verze kdysi kultovního modelu Renault 5. Ten čerpá z minulosti inspiraci, ale používá ji pro návrh vozu postaveného na moderních principech, technologiích a materiálech.

Role prototypu Renault 5 je ukázat moderní přístup ke kdysi oblíbenému a klíčovému vozu, proto je to dnes městský vůz  se 100% elektrickým pohonem. Designérský tým Gillese Vidala se nechal inspirovat a prototyp Renault 5 tak přebírá silné rysy původního designu. Moderní přístup je patrný také na zvolených povrchových úpravách a materiálech.

RENAULT VISION – FORMAT 16-9

Model R5 je okamžitě rozeznatelný, ale díky modernímu zpracování linií a povrchů s futuristickými detaily (světla, přední maska…) výsledek odráží ducha současné doby. Stylingové prvky převzaté z původního designu skrývají moderním způsobem velmi moderní funkce: sání vzduchu na kapotě skrývá dvířka pro nabíjení, v zadních světlech se nachází aerodynamické klapky, a mlhová světla v nárazníku jsou také denními světly.

Na boční mřížce, kolech a zadním logu je dokonce odkaz na původní „5“. Přední část a textilní střecha vycházející ze světa nábytku jsou plné ,,francouzského šarmu”, náznaku rošťáctví, charakteru, který chytá za srdce. Přední a zadní loga se rozsvěcují, čímž vůz „ožívá“. Francouzská vlajka ve zpětných zrcátkách, která podtrhuje charakteristiku „vyvinuto ve Francii“, osvětlení opěrky hlavy a jméno zobrazené na malé průhledné obrazovce na palubní desce.

 

Zdroj: Renault Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code