A jedeme dál, spolujezdci. Raději zpěváka nebo bufet?

Jak jsme slíbili, tak činíme. V minulém článku se na všechny typy spolujezdců nedostalo. Dnes proto i oni dostanou svůj prostor. Tak koho tady máme dále?

Kompaktní bufet

Je libo bonbón, kávu, čokoládu, řízek, ubrousek, plastový příbor, oblíbený hrnek,rohlík se sýrem, maminčinu bábovku? Řekněte si. Bufetový spolujezdec všechno má. Pěkně po ruce ve svém zavazadle ala ubrousku prostři se. Ochotně vám vše připraví, podá, a když je to profík, i uklidí. Je typický tím, že většinu cesty se na sedadle ošívá, všem něco podává a hlavně se pořád přehrabuje ve své bezedné nůši.

Uzlík hysterie

Většinou ho všechno děsí a tragédii očekává na každém kilometru.

Slovník hysterických spolujezdců:

  • Kopec je moc prudký – mírný svah.
  • Jedeš moc rychle – jedete šedesátkou
  • Nebudeš ho předjíždět, že ne? – ano, opravdu myslí toho cyklistu
  • Nelep se tak na toho před námi – sice se před vás vejdou dva kamiony, ale pořád je to málo
  • Přechod je hrozně blízko, brzdi už – ano, přechod je vzdálený 5 km, ale je určitě na čase použít brzdy
  • Jedeš moc u kraje – nevadí, že kopírujete středovou čáru, podle spolujezdce jste téměř v příkopu
  • Radši neodbočuj, je hustý provoz – v pořádku, pro klid duše si těch 30 km po rovině zajeďte

Flegmatik

Spolujezdec velmi podobný kliďasovi. Je mu úplně jedno, jestli přijedete ve tři odpoledne, nebo v devět večer. Až dorazíte, tak tam prostě budete. Neřeší, jak řídíte, nebo proč děláte to či ono. Věří vám a je rád, že se veze.

Zpěvák

Zpěvák je bonusová kategorie závěrem. Na zmínku o zpěvákovi mne přivedl kamarád. Ten je spolujezdcem prý vždy jen tehdy, když se na scéně objeví alkohol a sám se samozřejmě odvézt nemůže. Pak se se zbytkem posádky musí podělit o to, jak mu jde zpěv. Čím hlasitější, tím lepší, tipuju. Zatím ho nikdo při nejbližší příležitosti nevysadil. Kolik zpěváků se najde i mezi vámi, nebo ve vašem okolí?

Typy a povahy spolujezdců jsou rozmanité. Kompatibilita posádky a tolerance, o které už byla řeč, je proto velmi důležitá. Aby však nepřišli zkrátka ani řidiči, i o nich bude řeč. Kdy? Hned příště.

 

Napsala Bára Klímová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code