Autem roku 2023 je Jeep Avenger

Nový Jeep Avenger, který byl představen na autosalonu v Paříži 17. října loňského roku. V soutěži Auto roku se dostal do užšího výběru se šesti dalšími finalisty – Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Solterra/Toyota bZ4X a Volkswagen ID Buzz.

O vítězi rozhodly hlasy nezávislé poroty 57 odborníků z 22 zemí. Avenger získal celkem 328 bodů a favoritem byl pro 21 hlasujících. Ve srovnání s druhým oceněným vozem obdržel Avenger o 87 bodů více. Porotci ze všech zemí, s výjimkou jedné, zařadili Avenger na „pódiové“ pozice. Výsledek hlasování byl slavnostně oznámen minulý pátek 13. ledna v rámci Brussels Motorshow.

Kompaktní Jeep Avenger je kompaktní SUV, se řadí se čtyřmi metry na délku do rychle rostoucího segmentu B-SUV, druhého největšího evropského segmentu z hlediska prodejů. Novinka se může pochlubit dojezdem až 400 km v cyklu WLTP a více než 550 km v městském provozu. Nové elektrické hnací ústrojí kombinuje jedinečný 400 voltový elektromotor s výkonem 115 kW a nejvyšším točivým momentem 260 Nm a novou 54 kWh baterii.

Spotřeba elektrické energie modelu Jeep® Avenger kWh/100 km: 15,9. Dojezd pak je 392–390 km.

Je také prvním vozidlem značky Jeep, které získalo toto prestižní ocenění v 60leté historii ankety.

„Jeep Avenger dokázal, že je perfektní kombinací pro většinu použití: je kompaktní a agilní pro využití ve městě, má dostatek výkonu a točivý moment, aby se mohl pohybovat po jakékoli silnici a dobrý dojezd i na středně dlouhé cesty. I když je délka vozu pouhých 4,08 metru, uvnitř je spousta místa. Ale především má design, který oslní“, uvedl Alberto Sabbatini, Vice-President Car Of The Year organizace.

Značka plánuje do roku 2025 představit čtyři plně elektrická vozidla. Do konce roku 2030 bude značka Jeep na evropském trhu prodávat pouze čistě elektrická vozidla.

O značce Jeep:

Značka Jeep® má 80letou historii. Modelovou nabídku vozidel Jeep dnes tvoří modely Renegade, Renegade 4xe, Renegade e-Hybrid, Compass, Compass 4xe, Compass e-Hybrid, Wrangler (mimo EU), Wrangler 4xe a Gladiator.

 

Zdroj: Jeep

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code