Citroen začal nabízet nový nejvyšší model C5 X

Citroen dnes zveřejnil ceník nového modelu C5 X. Jde o novou generaci nejvyššího manažerského modelu značky, který zachovává siluetu limuzíny se zádí zformovanou jako kombi se splývavými pátými dveřmi. Celý vůz je postaven na podvozku, který společně s velkými 19´´ koly dává vozu vyšší pozici a osádce poskytuje lepší rozhled.

.

.

Aerodynamiku zlepšuje dlouhá kapota a aerodynamické linie s delším zadním převisem. Dlouhá linie střechy je zakončena aerodynamickým horním spoilerem. Druhý lesklý černý spoiler zajišťuje přítlak a stabilitu při brzdění.

CITROËN C5 X bude jednoduše rozpoznatelný i v noci díky typickému světelnému podpisu ve tvaru písmene V. Tento jednoznačný identifikátor nových modelů značky byl poprvé představen u nové C4. Vhodně doplňuje výrazné linie nového vozu CITROËN C5 X. Osvětlení zahrnuje LED diody již od nejnižší verze výbavy.

.

.

V České republice se C5 X nabízí v šesti barvách s pěti možnostmi dvoubarevného řešení karoserie a ve čtyřech úrovních výbavy  – Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack. Variabilitu rozšiřuje dále možnost výběru z pěti barevných variant interiéru.

Interiér

Interiér nového vozu CITROËN C5 X, který byl navržen jako luxusní salonek, ozvláštněný tlumeným podsvícením interiérových prvků. Prostornost byla jedním z hlavních zadávacích požadavků při návrzích vozu.  Pohodlná přední sedadla a ergonomicky navržená palubní deska poskytují velký a otevřený prostor.

.

.

Velké místo pro nohy, dostatečná šířka v oblasti ramen a velkorysý prostor nad hlavou umožní i pasažérům na zadních sedadlech cestovat v absolutním komfortu a užívat si chvíle oddechu. Pocit prostornosti zvyšuje i elektricky ovládané okno prosklené střechy.

.

.

Prostorný je i zavazadelník navržený stejně jako u vozů kombi, s širokým hranatým otvorem, nízkou nákladovou hranou a rovnými boky. Po sklopení zadních sedadel vznikne dokonale rovná plocha. Snadnější nakládání zajistí praktický kryt zavazadelníku integrovaný do elektricky ovládaného víka pátých dveří. To je opatřeno hands-free ovládáním, díky kterému ho můžete pohodlně otevřít a zavřít i s plnýma rukama.

Technologie

.

Od druhé úrovně výbavy je v sérii MyCitroën Drive Plus, který zahrnuje: navigační system 3D v češtině s integrovanou mapou Evropy a hlasovým ovládáním, doživotní aktualizaci zdarma, předplatné TomTom services na 3 roky zdarma (TomTom Traffic – on-line dopravní informace,  upozornění na nebezpečné úseky/rychlostní radary, ceny pohonných hmot, parkoviště – cena a dostupnost, počasí, body zájmu), radio FM/DAB (digitální radio), 8 reproduktorů + Hands-free Bluetooth® a Mirror Screen s možností bezdrátového připojení (Apple CarPlay / Android Auto). Dále pak zadní parkovací kamera, hliníková kola 19”, hands free přístup a startování vozu a další prvky.

.

.

C5 X je dále vybaven technologiemi pro bezpečné cestování, jako jsou asistenční systémy řízení, které zavádějí poloautonomní řízení, a zbrusu nové komunikační rozhraní na 12″ HD dotykovém displeji s rozpoznáváním přirozeného hlasu.

.

.

Rozšířený head-up displej promítá informace důležité pro jízdu na čelní sklo přímo do zorného pole řidiče. Nastavení se provádí pomocí ovladačů na volantu, zobrazení je v barvě a podstatně větší než u klasického head-up displeje. Nyní již není třeba odvracet pozornost od vozovky, například kvůli sledování rychlosti či on-line navigace, fungování asistenčních systémů nebo ovládání médií a telefonu.

Motory

PLUG-IN HYBRID NEBO BENZINVolit je možné mezi benzinovými motory homologovanými podle normy Euro 6.3. Motorem PureTech 130 Stop & Start a PureTech 180 Stop & Start. Oba motory jsou kombinovány s automatickou převodovkou EAT8.

C5 X Hybrid kombinuje výhody 100% elektrického pohonu pro popojíždění s motorem o výkonu 81,2 kW a vysoký dojezd vhodný na delší cesty s benzinovým motorem PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3. Automatická elektrifikovaná převodovka ë-EAT8 zajišťuje plynulou jízdu bez škubání s okamžitě dostupným točivým momentem 360 Nm.

Podvozek

Podvozek je vybaven prvky programu Citroën Advanced Comfort®, tedy zejména aktivními tlumiči Citroën Advanced Comfort a sedadly Advanced Comfort, pro pocit jako na oblíbené pohovce. Odhlučnění kabiny chrání před hlukem zvenčí díky vrstveným sklům předních a zadních oken.

.

.

Plug-in hybridní verze vozu C5 X navíc zvyšuje komfort tím, že jako první z modelů značky nabízí exkluzivní aktivní odpružení Citroën Advanced Comfort®. To kombinuje v minulosti používané progresivní hydraulické dorazy s aktivně řízeným odpružením, které přizpůsobuje tuhost tlumení jednotlivých kol reálným podmínkám na vozovce. Senzory analyzující nerovnosti vozovky přenášejí informace do systému, který průběžně přizpůsobuje nastavení pro maximální komfort jízdy.
Kromě čidel ESP je aktivní odpružení vybaveno čidly ABS a světlé výšky, které vyhodnocují pohyby karoserie a dynamiku jízdy. Řízené odpružení zajišťuje jak maximální komfort při jízdě na rovných úsecích, tak přesné ovládání v zatáčkách.

.

.

Citroën nabízí C5 X v benzinové verzi od 750 000 Kč. V ceně vozu je prodloužená značková záruka Essential Drive na 5 let nebo 120 000 najetých kilometrů. PLUG-IN HYBRID 225 ë-EAT8 začíná na 1 050 000 Kč ve verzi Feel Pack.

K dispozici je již i kompletní ceník

Zdroj: Citroen, C AUTOMOBIL IMPORT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code