I Dacia má své Manifesto. A nevypadá špatně

Obecné povědomí o automobilech Dacia se nese v duchu pojmů jako jsou robustnost, užitné vlastnosti, nebo nízká cena. Značka se postupně snaží změnit své vnímání jako levné alternativy automobilu odněkud ze zaostalého okraje Evropy. Tím, co jí má v tom pomoci, může být nyní představený koncept MANIFESTO.

.

.

Ten v sobě soustřeďuje a hodnoty, kterými se značka pyšní a snaží se rozvinout je dál. Jednoduchý vůz, ale přesto robustní a jako stvořený pro aktivity ve volné přírodě, který zároveň splňuje požadavky hospodárnosti.
MANIFESTO jako koncept není budoucím sériovým automobilem. Je testovací laboratoří pro nové nápady, kde některé průkopnické prvky budou uplatněny při dalším zdokonalování sériově vyráběných automobilů. Snaží se
reagovat na požadavky zákazníků a jejich stále rostoucí oblibu aktivit ve volné přírodě.

.

.

MANIFESTO definuje to, co je ve vozidle opravdu nezbytné, aby ho jeho uživatelé mohli využívat bez obav kdekoli. Pasažéry v automobilu nic neodděluje od okolního prostředí žádné dveře, žádná okna, žádné čelní sklo. Jste jakoby součástí přírody. A při svých aktivitách pod širým nebem oceníte zadní část automobilu, kterou můžete proměnit na pracovní plochu, která se dá využít pro nejrůznější účely.

.

.

Cestující mohou být ještě blíže k přírodě, a zároveň využívat připojení ke všem službám ze svého smartphonu: jednoduchý, efektivní a ekonomický přístup BringYourOwnDevice, se kterým Dacia přichází, umožňuje úplnou integraci smartphonu do přístrojové desky a palubního počítače. Tento systém je již zaveden v některých modelech a v budoucnosti se bude dále zdokonalovat.

.

.

Koncept MANIFESTO také představuje novinku, která bude nabízena v nových modelech. Jedná se o velmi jednoduchý systém YouClip, používaný pro fixaci různých praktických a modulárních pomůcek. Důraz je kladen na užitečnost, takže například stropní svítidlo lze vyjmout a použít jako výkonnou kapesní svítilnu.

.

.

Duster, Jogger a Sandero Stepway jsou zákazníky oceňovány jako vynikající automobily pro aktivity ve volné přírodě. Koncept MANIFESTO  respektuje všechny charakteristické znaky světa „outdoor“, například pohon všech čtyř kol, světlou výšku, velká kola a karoserii, která hravě zvládne i nejtvrdší podmínky v terénu.

.

.

Je vodotěsný a omyvatelný, vnitřní prostor kabiny můžete čistit vodní tryskou. Snímatelné potahy sedadel lze během několika sekund proměnit ve spací pytle. Na střešní nosič lze uložit nejrůznější předměty, protože střešní lišty se dají přesunovat a tím vytváří mnoho možností pro uložení nákladu. Dacia se posunula před ostatní značky už svými novými modulárními střešními lištami, které v minulosti představila u modelů Sandero Stepway a Jogger, a které se brzy objeví také u modelu Duster.

.

.

Speciální odnímatelná baterie zajišťuje napájení prostřednictvím domácí zásuvky, čímž se koncept stává zdrojem energie pro outdoorové aktivity. Protože se jedná o malé a lehké vozidlo, spotřebuje méně energie. Tuto snahu lze sledovat v celé historii modelové řady Dacia například Jogger je o 300 kg lehčí než jeho sedmimístní konkurenti.

.

.

Značná část karoserie konceptu MANIFESTO je vyrobena z recyklovaných plastů, materiálů vyrobených ze zpracovaných použitých polymerů, které vytvářejí typický skvrnitý povrch, označovaný jako Starkle®. Ruku v ruce s tím, je interiér vybaven přírodními materiály, jako např. korek na povrchu přístrojové desky. A stejně jako u posledních modelů značky Dacia zmizelo také dekorativní chromování.

.

.

Další novinkou jsounepneumatické“ pneumatiky, což je koncept, který ovšem není novinkou a ze zavedení do sériové výroby zatím vždy z mnoha důvodů sešlo. Jejich výhodou může být dlouhá životnost a fakt, že u nich nemůže dojít k píchnutí a vydrží stejně dlouho jako automobil.

Zdroj: Dacia, Renault Česká republika, a.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code