Nejpraktičtější auto pod sluncem. A vyrábí se v Česku

Maličké, ale uvnitř překvapivě prostorné. Skvěle se s ním parkuje i manévruje v ostrých zatáčkách. Je stylové, dostupné v mnoha originálních odstínech, a když budete chtít, může mít i otvírací plátěnou střechu. A navíc se vyrábí v České republice.

Toyota Aygo X

Nová Toyota Aygo X vznikla na míru požadavkům zákazníků evropských měst, kteří v drtivé většině během svých cest nevyužívají zadní sedadla. Na jejich úkor se tedy v nejmenším modelu japonské automobilky mohl zvětšit prostor vepředu, ale i objem kufru.  Zároveň si auto, věrné stylu předchozích generací, zachovalo malé kompaktní rozměry, přestože je vyšší a obdařené schopnostmi crossoveru.

Toyota Aygo X

 

Nečekaně příjemný manuál

Toyota Aygo X
Toyota Aygo X

Nepřehlédnutelný designový model je vybavený úsporným a dostatečně výkonným benzínovým motorem s manuální nebo automatickou převodovkou. Než ale automaticky sáhnete po automatu, schválně si vyzkoušejte i manuál. Převodovka je navíc navržena tak, aby bylo příjemné s ní cestovat i v městském provozu a vy jste nemuseli řadit tak často.

Aygo X má ze všech modelů od Toyoty také nejlepší poloměr otáčení 4,7 m, který znamená, že zaparkujete rychle a snadno i do nejužších míst, a ani ta nejostřejší zatáčka pro vás nebude problém. Potěší také spotřeba 4,7 l/100 km.

Vítr ve vlasech a oblíbená hudba v uších

A navíc je s ním zábava. Vyberte si z řady nepřehlédnutelných odstínů ten nejhezčí. Auto navíc můžete mít i s otevíratelnou plátěnou střechou, která je největší z celého segmentu mini vozů. Pokud vám nestačí vítr ve vlasech, ale potrpíte si na cestách i na super muziku, můžete si nechat svůj nový vůz vybavit prémiovým audiosystémem od JBL, jehož součástí je pět reproduktorů a subwoofer, přičemž JBL ozvučuje největší sportovní a koncertní světové akce.

Nemusíte si přitom hned kupovat tu nejvyšší výbavu – všechny verze modelu Aygo X mají už v základní výbavě klimatizaci, adaptivní tempomat i dotykovou obrazovku.

A pokud jste fanynkami lokálních produktů, potěší vás, že veškeré modely Aygo X pro celou Evropu se vyrábí v České republice, konkrétně v kolínské automobilce, která od začátku loňského roku patří výhradně Toyotě.

Toyota Aygo X lifestyle

 

Zdroj: toyota.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code