Nemáte auto? Zkuste carsharing

Podle statistik klesá počet držitelů řidičského průkazu.Ti, kteří řidičák mají, ale z nejrůznějších důvodů nemají auto, mohou využít službu, která se snaží uchytit i v Čechách. Jde o carsharing, tedy sdílení aut přímo mezi lidmi. Majitelé aut zjišťují, že si mohou přivydělat na provoz auta, když ho zrovna nepotřebují, a lidé bez vlastního vozu zase našli v carsharingu dobrý způsob, jak si auto kdykoli vypůjčit, jednodušeji než v půjčovně. Čím je carsharing výjimečný a proč ho vyzkoušet?

1. Odpadají „provozní“ starosti a náklady
Vlastní auto stojí nejen peníze, ale i čas. Je třeba myslet na termíny technických a servisních prohlídek, přezouvat a uskladňovat pneumatiky a samozřejmě pravidelně platit pojištění, parkování a drobné i větší opravy. Půjčení auta přímo od majitele přes carsharingovou platformu vás těchto klasických provozních starostí ušetří – dostanete auto s platným pojištěním, o jehož provoz a údržbu se nemusíte starat. Auto tedy platíte skutečně jen ve chvíli, kdy jej potřebujete.

2. Auto jen tehdy, když ho potřebuji – bez starostí s parkováním
Většina aut stojí až 95 % času zaparkovaná v garáži nebo před domem. Zvlášť v centru města a na sídlištích pak majitelé musí zdlouhavě hledat volné místo, případně platit za pronájem parkovacího stání. Carsharing oproti tomu umožní si auto půjčit jen ve chvíli, kdy ho opravdu potřebujete, a pak ho opět vrátit majiteli.

3. Nejvhodnější vůz vždy po ruce
Na jedno univerzální auto, které by zvládalo vše a hodilo se na každou příležitost, si budeme muset asi ještě počkat. Carsharing se ale skvěle hodí právě v případě, kdy vaše vlastní auto zrovna nestačí. Využít ho můžete, když potřebujete odvézt nábytek z obchodu, přestěhovat se, jet na rodinnou dovolenou či výlet anebo chcete reprezentativní vůz na obchodní cestu. Carsharing je zkrátka jediný způsob, jak mít přístup vždy k tomu nejvhodnějšímu vozu pro dané využití.

4. Žádné složité papírování
Půjčit si auto z klasické půjčovny většinou znamená strávit poměrně dost času „papírováním“. Carsharing výrazně minimalizuje starosti, a především administrativu spojenou s půjčením. Platforma, která propojuje majitele vozů s lidmi, kteří si chtějí auto půjčit, umožňuje rychlou registraci přímo v rámci své aplikace. Po ověření dokladů už si pak můžete rovnou vybírat z nabídky vozidel po celé ČR.

5. Otestujete si vaše budoucí auto
Zamilovali jste se do konkrétního typu auta, ale chtěli byste si ho nejdřív pořádně vyzkoušet? Díky carsharingu si můžete vaše auto snů vypůjčit třeba na víkend či na týden a v klidu si ho projet a otestovat. Na rozdíl od testovacích jízd u prodejců vám nikdo nebude „dýchat za krk“ a budete mít na vyzkoušení tolik času, kolik potřebujete.

6. Dopřejte si zážitkovou jízdu
Mnoho z nás sní o jízdě v nějakém unikátním voze, elektrickém autě, nebo třeba o výletu ve stylové limuzíně. Dostat se k takovému vozu ale nebývá jednoduché a jeho výpůjčka může být drahá, spojená se složitou byrokracií či různými omezeními. Když sáhnete po nabídce sdílených aut, můžete mít takový vůz snů k dispozici.

7. Auto v servisu už vás neomezí
Auto se nám většinou rozbije v ten nejnevhodnější okamžik. Široká nabídka sdílených aut může doslova vytrhnout trn z paty, třeba i v případě, kdy potřebujete auto na jedno odpoledne, protože to vaše je zrovna v servisu.

8. Příležitostné jezdění vlastním autem stojí výrazně víc než výpůjčka
Profesionální řidiči carsharing v práci nevyužijí, ale lidem, kteří neujedou víc než 10 000 km ročně, se vyplatí po sdíleném autu sáhnout. Pokud máte auto jen na občasnou cestu do práce na nákupy nebo na víkendovou cestu, pravděpodobně za jeho údržbu a provoz zaplatíte výrazně víc, než kdybyste si na své cesty vůz půjčovali.

9. Sdílením auta si lze i vydělat
Carsharing není je pro ty, kteří nemají vlastní auto. Můžou ho využít i majitelé aut k poměrně snadnému výdělku a „přivydělání si“ na provoz automobilu. Stačí auto nabídnout ostatním v ty dny, kdy ho zrovna nepotřebujete.

Zdroj: HoppyGo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code