Umělá inteligence bude pomáhat řídit Peugeoty

Peugeot jako jeden z prvních výrobců automobilů  začlenil do svých modelů nástroj umělé inteligence pro komunikaci ChatGPT. Prvním krokem na začátku letošního roku byla rozsáhlá pilotní fáze, během které si výhody umělé inteligence ve vozech mohli vyzkoušet zákazníci v pěti vybraných evropských zemích. Do testování funkce ChatGPT se v pilotní fázi zapojilo více než 10 000 zákazníků.

Nyní přichází další etapa, která zavede ChatGPT do celé produktové řady Peugeot. Týká se to těchto modelů Peugeot: 208, 2008, 308, 308 SW, 408, 508[2], 508 SW[2], Rifter, Traveller, Partner a Expert. Koncem roku se přidají i nový Peugeot 3008 a 5008. Současně se rozšiřuje i počet zemí, ve kterých mohou klienti tuto technologii využívat.

Umělá inteligence ChatGPT bude nabízena u všech modelů Peugeot na 17 evropských trzích a ve 12 jazycích. K dnešnímu dni se jedná o největší evropské trhy značky: Francie, Itálie, Německo, Portugalsko, Rakousko, Španělsko a Velká Británie. Do konce července bude ChatGPT k dispozici také v Belgii, České republice, Dánsku, Irsku, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Švédsku a Švýcarsku.

ChatGPT je u všech svých modelů nejnovější generace vybavených hlasovým ovládáním zabudován do systému i-Cockpit®. Aktivuje se prostřednictvím hlasového asistenta „OK PEUGEOT“. Odpovídá na jakékoliv otázky a otevírá tak možnost vzniku úplně nových inovativních služeb. 

ChatGPT je dodáván jak pro nové vozy, tak pro stávající zákazníky, kteří k němu získají přístup prostřednictvím aktualizace „over the air“, bez nutnosti návštěvy prodejce. ChatGPT je součástí balíčku Connect Plus nebo je pro zákazníky, kteří si vůz pořídili před zavedením tohoto balíčku, k objednání jako funkce na vyžádání. 

Praktické služby na cesty

ChatGPT dokáže odpovědět na celou řadu složitých otázek a vést konverzaci. Pokud například přijedete do nějakého města, můžete jej požádat, aby vám poradil, které památky navštívit, poté vám poví o historii těchto míst a nakonec, pokud si to budete přát, vás k některému z nich dovede pomocí navigačního systému vozu.

Zavedení umělé inteligence ChatGPT do vozů znamená pro Peugeot přechod na úplně novou úroveň v oblasti hlasových povelů. ChatGPT umí mnohem víc než jen odpovídat na otázky. Umožňuje interaktivně, plynule a intuitivně zodpovědět jakoukoli otázku na jakékoli téma. Dokáže například vymyslet kvíz. Stačí několik vteřin a umělá inteligence se tak během několika vteřin postará o celé hodiny zábavy na dlouhých cestách.

Pozn.: Datum uvedení nadstandardního balíčku služeb Connect Plus v České republice bude upřesněno v nejbližších dnech.

[1] Tato nová služba využívá sílu generativní umělé inteligence, včetně technologií platformy SoundHound Chat AI. Verze 3.5 chatbotu ChatGPT využívá data pocházející nejpozději z ledna 2022, a proto nemá znalosti o pozdějších událostech a datech.

[2] Modely Peugeot 508 a 508 SW nejsou v současné době součástí standardní produktové nabídky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code