Volkswagen Tiguan představil svou novou generaci

Volkswagen představuje ve světové premiéře rozsáhlou modernizaci svého bestselleru, modelu Tiguan. Ten je podle informací výrobce nejúspěšnějším SUV v Evropě a jedním z nejprodávanějších modelů v kategorii „Sport Utility Vehicle“ na světě. Dosud bylo vyrobeno více než šest milionů těchto vozů. V roce 2019 byl Tiguan s 911 000 exempláři znovu nejžádanějším modelem značky i celého koncernu Volkswagen.  V rámci modernizace nyní automobilka  nový model elektrizuje, digitalizuje a síťově propojuje.

Všechny zásadní části úspěšného modelu byly zcela přepracovány. Volkswagen  vybavil model Tiguan ve verzi plug-in hybrid novým pohonem. SUV bude navíc poprvé nabízeno také jako samostatný model Tiguan R. Specialisté na sportovní vozy ze společnosti Volkswagen R vyvinuli pro vrcholný model nový pohon všech kol s variabilním rozdělováním točivého momentu mezi jednotlivá kola.

Mezi výjimečné prvky ve výbavě nového modelu Tiguan patří také nová generace volantů s dotykovým ovládáním. Volkswagen navíc digitalizoval ovládání funkcí klimatizace dotykovými posuvníky a dotykovými plochami.  Jízda za tmy je pro řidiče Tiguanu komfortnější díky novým „světlometům IQ.LIGHT – Matrix LED.

.
Vznětové motory TDI pro nový Tiguan se řadí mezi nejčistější spalovací motory na světě. V kompaktním SUV s novým systémem „Travel Assist“ lze nyní při cestování rychlostí až 210 km/h využívat funkci asistovaného řízení. Tiguan kromě toho nabízí cestujícím zcela nové spektrum internetových služeb a funkcí prostřednictvím nejnovější generace informačních a zábavních systémů (MIB3). Novinkou v nabídce je rovněž na přání dodávaný audiosystém o výkonu 480 W od renomovaného výrobce Harman Kardon.

.

Zvenčí lze nový Tiguan rozpoznat mimo jiné podle nově navržené přední partie. Tiguan s novou maskou chladiče se tak vzhledem své přídě vizuálně přiblížil větším modelům Touareg nebo severoamerický Atlas Cross Sport. Výraznější je i kapota motoru, nová maska chladiče včetně světlometů LED je širší a uprostřed je umístěno nové logo VW.  Nově jsou rovněž navrženy nárazníky. Na zádi je označení modelu nyní uprostřed pod logem VW.

 

Zdroj: Volkswagen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code