Auta pro rok 2023, která by neměla uniknout vaší pozornosti

Hledáte pro sebe auto a nejste si jisti, který model zvolit? Představíme vám 3 vozy, které se těší velké oblibě hlavně mezi ženami. Které to jsou? Možná budete překvapeni.  

to je docela velká investice. Na tom se asi shodneme. Než se finálně rozhodnete pro konkrétní model vozu, odpovězte si na otázku, zda jej chcete do osobního vlastnictví, nebo vám postačí pouze jeho pronájem. Pojďme si rozebrat vaše možnosti. V čem tkví jednotlivé výhody a nevýhody?

Koupě auta do osobního vlastnictví

Na automobil si pravděpodobně budete muset vzít půjčku nebo lze využít finanční leasing, kde bývá lepší úrok než v případě půjčky na cokoliv. Auto dostanete do užívání, ale stále bude patřit do vlastnictví leasingové společnosti nebo může propadnout bance, pokud nedostojíte svým závazkům. Teprve s poslední uhrazenou splátkou je automobil váš. Veškeré servisy, opravy atd. si řešíte po vlastní ose.

Operativní leasing aneb Pronájem bez starostí

Operativní leasing funguje jako dlouhodobý pronájem auta. Ideální je především pro ty, kteří nepotřebují automobil vlastnit a nechtějí kolem něj nic řešit. Auto si jednoduše pronajmete na předem určenou dobu (např. na 3 roky) a každý měsíc platíte předem smluvenou částku. Na konci pronájmu auto vrátíte a vyberete si jiné. Výhoda je v tom, že můžete auta častěji střídat a nemusíte řešit případný prodej a ztrátu hodnoty vozu. Pronájem zahrnuje i servis vozu, pojištění skel, havarijní pojištění i povinné ručení. Jedinou nevýhodou může být limit v počtu najetých kilometrů. To je třeba si předem pečlivě zjistit. A teď už k samotným autům. Představujeme 3 vozy, které byste si měli důkladně prohlédnout.

Škoda Fabia

Toto auto je doslova sázka na jistotu. Fabia je úsporné auto a až překvapivě pohodlné. Nabízí pěkný interiér, který vás rozhodně neurazí. Řídit se vám bude opravdu dobře. Na popojíždění po městě úplně ideální. Do kufru dáte bez potíží i větší nákup a zaparkujete levou zadní. Je ale pravda, že je to trošku línější auto. Budete-li chtít vystřelit do křižovatky nebo předjet jiný vůz, můžete se trošku zapotit.

Škoda Kamiq

Vozíte-li děti, pak vám toto auto maximálně sedne. Uvnitř je totiž parádní prostor, který oceníte. Jde dokonce o jedno z nejoblíbenějších aut značky Škoda. Nejmenší SUV z boleslavské automobilky má perfektní výbavu a fantastický prostorný kufr. Navíc ušetříte palivo díky jízdnímu profilu Eco.

Hyundai i30 – limitovaná edice Family

Hyundai i30 je velmi oblíbeným modelem mezi rodinami. Možná se ptáte proč. Je to poměrem ceny a výkonu. Auto s dobrou výbavou je finančně dostupné a rodinám nabízí pohodlí. V nabídce je i sada pomůcek pro bezpečnou přepravu dětí, jako jsou praktické doplňky na zadní stranu předních opěradel nebo dětské sedačky se systémem ISOFIX. Luxus nečekejte, ale praktičnost ano.

foto / Freepik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code