Hyundai IONIQ 6 se představil veřejnosti na pražském E-Salonu. Dostal i svou cenu

Model IONIQ 6 od Hyundai, tento svébytný sedan, jsme již v minulosti představili. Nyní si ho mohli naživo prohlédnout i návštěvníci pražského E-Salonu. Při této příležitosti oznámil dovozce více podrobností jak o dostupné nabídce, tak i o cenách.

IONIQ 6 je nyní na českém trhu k dispozici s dvěma verzemi baterie o kapacitě 53 kWh nebo 77 kWh. Základem nabídky je výbavový stupeň Smart s navazujícím stupněm Style, vrcholná výbava Style Premium je k dispozici pouze pro variantu s vyšší kapacitou baterie, stejně jako pohon všech čtyř kol.

Standardem je pohon zadních kol a 800V nabíjecí architektura, umožňující ultra-rychlé dobíjení. Je tak možné, samozřejmě ovšem pouze při nabíjení na kompatibilní DC nabíjecí stanici, získat dojezd až 351 kilometrů už za 15 minut .Aerodynamická karoserie pomáhá snižovat odpor vzduchu a dpsáhnout tak dojezdu až 614 kilometrů a při spotřebě 13,9 kWh (dle WLTP).

Základní nabídka, což je výbava Smart, obsahuje 18“ kola z lehké slitiny a LED přední světlomety. Uvnitř najdeme přístrojový panel Supervision s 12,3“ displejem, integrovanou navigaci s 12,3“ dotykový displej a duální automatickou klimatizaci. Bezpečnost pomáhají zajistit přední a zadní parkovací senzory se zadní kamerou. Pohodlí pak zvyšuje elektricky ovládané víko kufru nebo funkce V2L, umožňující napájení externích elektrických přístrojů vně i uvnitř.

Při volbě menší kapacity baterie lze stupeň Smart dovybavit paketem Range s tepelným čerpadlem a systémem aktivního předehřevu akumulátorů. V případě baterie s vyšší kapacitou 77 kWh jsou již tyto prvky standardem.

Ceny modelu IONIQ 6 ve výbavovém stupni Smart začínají na 1 159 990 Kč vč. DPH pro variantu s nižší kapacitou baterie, případně na 1 339 990 Kč vč. DPH s akumulátorem o vyšší kapacitě.

Střední výbavový stupeň Style přidává navíc Matrix Full LED přední světlomety, elektricky nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce, nebo duální ambientní osvětlení interiéru a další.

Doplňkově lze stupeň Style vybavit paketem Technology s dálkově ovládaným parkovacím asistentem, 360° kamerovým systémem, kamerovým sledováním mrtvého úhlu, nebo automaticky výklopnými klikami dveří.

Ceny výbavového stupně Style začínají na 1 349 990 Kč vč. DPH v případě volby nižší kapacity baterie.

Vrcholem nabídky je stupeň Style Premium, který doplňuje 20“ kola, kožená sedadla s relaxační funkcí a ventilací, volant s interaktivní LED infografikou, head-up displej či prémiový audiosystém BOSE. Jedinými příplatkovými prvky jsou panoramatické otvírací střešní okno, kamerová vnější zpětná zrcátka a metalický či perleťový lak.

IONIQ 6 lze ve vrcholném výbavovém stupni Style Premium pořídit již za 1 549 990 Kč vč. DPH.

Součástí každé nabídky je standardní pětiletá záruka Hyundai bez omezení ujetých kilometrů, záruka 8 let/160 000 kilometrů na trakční akumulátor a Hyundai benefity vč. sady zimních pneumatik zdarma.

Čeští zákazníci si mohou svůj IONIQ 6 objednat již nyní, předpokládaný termín dodávky prvních zákaznických vozů je v prvním čtvrtletí 2023. Kompletní ceník je již k dispozici

 

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Zdroj foto: Hyundai Motor Czech, Jan Švéda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code