Citroen představil nový model pro svůj významný trh. Evropa to není

Tlak na přechod výroby vozidel z modelů se spalovacími motory k elektromobilům přináší mnoho důsledků. Jedním z nich je snaha evropských značek zachovat výrobu toho, o co mají řidiči zájem tam, kde je to možné. Přenášejí tak pozornost z evropských na mimoevropské trhy, které se pro ně stávají těmi hlavními. Evropské automobilky proto rozšiřují výrobu a staví nové závody v Asii a Jižní Americe a připravují nabídku určenou primárně pro tyto trhy.

Nyní Citroën představuje první snímky konceptu Citroën Basalt Vision, nového kompaktního SUV kupé, které se v druhé polovině roku 2024 zařadí do nabídky značky v Indii a Jižní Americe. Tento model, vizuálně podobný modelům C4 a C4 X v sobě spojuje vzhled kupé, výhody vyššího SUV a prostor pětidveřového hatchbacku.

Citroen Basalt Vision je model, na jehož vývoji se přímo podílely týmy v centrále i v jednotlivých regionech. Využívá integraci na místní úrovni a podpoří spolu s modely C3 a C3 Aircross růst značky Citroën na nových hlavních trzích.

„Jsme velmi rádi, že můžeme představit třetí opus tohoto programu, jehož cílem je urychlit mezinárodní růst značky Citroën. Místní týmy jsou plně odhodlány v následujících měsících dodat tento inovativní koncept SUV kupé, který nabídne odvážný design, prostor na palubě a jedinečný komfort. Jsme přesvědčeni, že Basalt Vision, vyvinutý a vyráběný na lokální úrovni, osloví širokou škálu zákazníků a posílí naši pozici na významných trzích. Těšíme se, že vám v polovině roku řekneme více.“ Thierry Koskas – generální ředitel společnosti Citroën

Nové pojetí siluety v tomto segmentu.

Citroën Basalt Vision je odvážný koncept velmi kompaktního SUV kupé, který spojuje řadu různých očekávání zákazníků. Bude to první model v tomto teritoriu, který si vypůjčí rysy různých provedení automobilů. Svým SUV charakterem z něj modernost a robustnost. Má mohutný a propracovaný tvar a díky velké světlé výšce, vysoké kapotě, vertikální přední části, rozšířeným blatníkům a krytům podběhů kol s výraznými geometrickými tvary. Jeho sešikmená zadní část ve stylu kupé dodává modelu plynulost a dynamiku. Celek má vyvážené proporce a tvar, který evokuje aerodynamickou účinnost.

Basalt: na křižovatce vývoje

Bazalt je název pro vulkanickou horninu, vznikající při erupci sopky, vyznačující se odolností a robustností. Citroën Basalt Vision je SUV kupé se všemi výhodami pětidveřového hatchbacku. Vyšší světlá výška usnadňuje nastupování a vystupování z vozu, který nabízí dostatek prostoru na předních i zadních sedadlech. Masivní nárazníky vpředu a vzadu a bočními kryty dávají pocit bezpečí při řízení v obtížných a zhoršených podmínkách.

Citroën Basalt Vision je po modelech C3 a C3 Aircross třetí fází programu C-Cubed, který byl spuštěn speciálně pro zajištění růstu značky Citroën ve dvou strategických regionech, v Indii a Jižní Americe. Ambicí je vyvinout silnou a osobitou nabídku produktů s jedinečným designem a snadným používáním. Všechny tři modely jsou postaveny na stejné platformě Smart Car, konfigurované speciálně pro potřeby zákazníků na těchto trzích.

Citroën Basalt Vision, který bude na trh uveden ve druhé polovině roku 2024.

 

Zdroj: Citroen, C Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code