Chystáte se kupovat zimní pneumatiky? Podívejte se, jak dopadly v testu Autoklubu ČR

Autoklub České republiky pravidelně před sezónou ve srovnávacím testu zkoumá vlastnosti pneumatik. Pro letošní test zimního obutí byl vybrán rozměr 215/55 R17 od šesti výrobců. Referenční pneumatikou byla stanovena nová Barum Polaris 5. „Čeští řidiči jsou konzervativní, Barumka je pro ně prostě stále symbolem tradice a kvality, a tedy první volbou,“ vysvětlil výběr Libor Budina, manažer Road Safety Autoklubu ČR.

Testování probíhalo na suché, mokré a zasněžené vozovce, ideální zimní podmínky poskytlo horské údolí ve švýcarském Ulrichenu na úpatí Alp. Vlastnosti pneumatik se zkoumaly v celkem 15 disciplínách. Zkoušky probíhají jak prostřednictvím záznamové techniky, tak subjektivním hodnocením testovacích jezdců, kteří pochopitelně nevědí, jakou značku pneumatik mají na voze.

.

Test Autoklubu ČR přináší souhrnnou informaci o vlastnostech testovaných produktů v poměru k referenční pneumatice, která má index 100. Pokud dosáhly lepších výsledků, mají vyšší, analogicky pak nižší index v případě horších vlastností oproti referenčnímu produktu. Srovnávány jsou samozřejmě pneumatiky blízkého cenového segmentu. „Cílem testování Autoklubu ČR je informovat řidiče o limitech testovaných výrobků tak, aby získali objektivní informace o silných nebo slabých stránkách jednotlivých typů pneumatik, a podle toho je i užívali,“ přiblížil Libor Budina.

„Právě rozdíly výsledků na různých površích mohou řidičům napovědět, který produkt je pro ně nejvhodnější. Zda jezdí v nižších nadmořských výškách, kde po většinu zimy panuje spíše mokro nebo suchý mráz, nebo na sněhu v horách,“ napověděl Libor Budina jak číst výsledky v jednotlivých kategoriích.

Autoklub České republiky zveřejňuje data z testů pravidelně a archivuje je, což zaručuje trvalou porovnatelnost výsledků, například meziroční, nebo napříč třídami pneumatik.

Výsledky testu Autoklubu ČR 2019 – zimní pneumatiky:

Rozměr 215/55 R17
1. Barum Polaris 5
2. Kumho WinterCraft WP71
3. Kormoran SNOW
4. Toyo SNOWPROX S954
5. Firestone Winterhawk 3
6. Laufenn i Fit LW31

Test pneumatik Autoklub ČR 2019

Zdroj: Autoklub ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code