Ford Kuga dostal novou výbavu

Ford Kuga je model, o kterém jsme již nejen psali, ale prošel i redakčním testem. Tento model, patřící mezi nejprodávanější Fordy, dostává další výbavu, která kopíruje stav trhu. Ten si, pro mě poněkud nepochopitelně, oblíbil šedou barvu, která se dříve používala jako základní nátěr pod vrchní barevné laky a z hlediska bezpečnosti provozu patří šedá mezi ty nejméně bezpečné.

Ale trh rozhoduje, proto s novou Kugou Graphite Tech přichází do nabídky barev karoserie modelu Kuga nemetalická šedá Matter. Nutno přiznat, že v případě Fordu je zvolený odstín poměrně zajímavý a vypadá rozhodně lépe, než tomu je u jiných značek.

Kromě nového odstínu byla současně u tohoto stupně výbavy rozšířena standardní výbava o nejžádanější asistenční systémy, od parkování ve městě až po jízdu po dálnici.

Nová varianta umožňuje zákazníkům vybírat z celé palety pohonných jednotek určených pro model Kuga. K dispozici tak je zážehová jednotka EcoBoost, Kuga Hybrid a Kuga Plug-In Hybrid, která byla v letech 2021 i 2022 nejprodávanějším plug-in hybridem na evropském trhu.

Šedá Matter je v kurzu

V roce 2022 byla šedá barva na evropském trhu nových vozů nejžádanějším odstínem, když dosáhla 27% podílu. Šedý odstín Matter, který je pro Kugu k dispozici výlučně v rámci provedení Graphite Tech, doplňují leskle černá 19palcová kola z lehké slitiny, rovněž určená exkluzivně pro tuto edici.

Kuga Graphite Tech je standardně vybavena také sadou ST-Line Plus, která obsahuje velký zadní spoiler, červeně lakované brzdové třmeny, hliníkové pedály a prahové lišty. Zákazníci mohou navíc objednat sadu Black Package s černě lakovanou střechou a leskle černými kryty zpětných zrcátek, spodní částí předního nárazníku, zadním spoilerem a 20palcovými koly z lehké slitiny.

Asistenční systémy

Téměř 70 procent českých zákazníků, kteří v roce 2022 model Kuga objednali, se rozhodlo pro sadu Technology, zatímco o rok dříve to bylo 50 procent. Sada Technology usnadňuje ovládání vozu prostřednictvím asistentů, které automaticky udržují rychlost na dálnici podle okolního provozu, upozorňují na vozidla v mrtvých úhlech zrcátek, automaticky upravují maximální rychlost podle dopravních značek, umožňují zaparkovat bez použití rukou atd.

Vedle sady Technology je provedení Kuga Graphite Tech standardně vybaven rovněž sadou Vision s neoslňujícími LED světlomety a průhledovým neboli „head-up“ displejem ve stylu vojenských letadel, který zobrazuje důležité provozní informace jako aktuální rychlost jízdy nebo navigační pokyny přímo v zorném poli řidiče.

Kuga Graphite Tech se vyrábí v montážním závodě Fordu ve španělské Valencii. Objednávat ji lze ode dneška, přičemž první vozy budou dodány zákazníkům v červnu.

Zdroj: Ford Czech Republic, redakčně upraveno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code