Ford představuje nové navigační aplikace pro řidiče užitkových vozů

Ford včera na veletrhu MWC v Barceloně oznámil integraci dvou rozšířených navigačních aplikací pro chytré telefony do palubních systémů svých vozů.

Nové navigační služby rozšiřují rozsáhlou paletu aplikací, podporovaných platformou Ford SYNC 3. Slouží k vyhledání optimální trasy do cíle, a to i s přihlédnutím k typu vozidla.

  • Aplikace Sygic Truck Navigation přináší funkci plánování tras, přizpůsobenou potřebám řidičů užitkových vozů. Pomůže jim vyhnout se úzkým silnicím a nízkým mostům

Sygic Truck Navigationje první podporovaná navigační aplikace, přizpůsobená řidičům užitkových automobilů.* Díky kompletním off-line 3D mapovým podkladům slouží i v odlehlých oblastech bez pokrytí datovým připojením. Umožňuje vyhnout se úzkým silnicím nebo mostům s malou podjezdnou výškou a bere v úvahu větší rozměry typické pro užitkové vozy, jako je třeba Transit s vysokou střechou a připojeným přívěsným vozidlem. Sygic Truck Navigation obsahuje také funkce pro obytné vozy a karavany včetně vyhledávání stanovišť vhodných ke kempování.

  • Aplikace what3words, kterou využívají záchranné složky i doručovací firmy po celém světě, dokáže rychle a přesně vyhledat požadované místo na základě pouhých tří slov

what3words dokáže rychle a přesně vyhledat požadované místo na základě pouhých tří slov.** Tvůrci aplikace rozdělili celý svět do čtverců v délce tří metrů a pomocí speciálního algoritmu přidělili každému čtverci unikátní tříslovnou adresu. Například ///gently.talents.quibble udává polohu stánku společnosti Ford v hale 1 na MWC. Díky integraci do SYNC 3 AppLink se nyní řidiči vozů Ford mohou nechat navigovat na předem přesně určené místo, jímž může být konkrétní vjezdová brána do průmyslového areálu nebo místo setkání cyklistů někde v přírodě. Stačí zadat tříslovnou adresu jako hlasový příkaz.

Pro řidiče užitkových vozů, kteří využívají kabinu jako pojízdnou kancelář, je konektivita na cestách důležitější než kdy předtím,“ řekl Don Butler, výkonný ředitel oddělení Connected Vehicle Platform and Product ve Fordu. „Zařazením what3words a Sygic Truck Navigation do AppLink i širšího ekosystému SmartDeviceLink poskytuje Ford řidičům důležité nové nástroje, které jim pomohou dorazit do cíle přesně, včas a bez zbytečných komplikací.

AppLink je protokol systému Ford SYNC 3, který umožňuje obsluhovat podporované mobilní aplikace prostřednictvím palubní dotykové obrazovky nebo systému hlasového ovládání.

V rámci naplňování strategie rozšíření konektivity do celého výrobního programu užitkových vozů nabízí Ford v nejnovějších modelech Transit a Ranger zabudovaný palubní modem FordPass Connect.

FordPass Connect zprostředkuje posádce vozu připojení k internetu. Wi-Fi Hotspot s rychlostí datového připojení 4G LTE obslouží až 10 zařízení a má dosah 15 metrů od vozu.

Palubní modem navíc umožní správcům vozových parků využívat telematické a datové služby Ford, jejichž spuštění je rovněž naplánováno na rok 2019, a dále tak zlepšit vytíženost svých vozů a snížit jejich provozní náklady.

  • Ford také oznámil, že v jeho evropských modelech je nově k dispozici aplikace TIDAL, která se zaměřuje na streaming hudby s obzvláště vysokou kvalitou zvuku

Ford včera také oznámil, že do jeho vozů prodávaných v Evropě míří aplikace TIDAL, která se zaměřuje na streaming hudby v hi-fi kvalitě. Knihovna aplikace TIDAL obsahuje na 60 milionů skladeb v nejvyšší možné kvalitě, atraktivní podcasty, playlisty sestavené znalci i exkluzivní živé přenosy koncertů.

Ekosystém SYNC 3 AppLink již podporuje řadu dalších aplikací od populární Waze přes Cisco Webex až po Radioplayer.

O eventuálním uvedení výše uvedených aplikací v České republice budeme informovat v samostatné tiskové zprávě.

* Sygic Truck Navigation bude k dispozici od března 2019. Vyžaduje software SYNC 3 verze 2.3 nebo vyšší. V březnu bude aplikace Sygic Truck Navigation uvedena na platformě Android, verze pro iOS bude následovat nedlouho poté.

** what3words s textovým a hlasovým zadáváním je aktuálně k dispozici v následujících zemích: Velká Británie a Irsko (anglicky), Německo (německy), Španělsko (španělsky), Spojené státy americké (anglicky a španělsky). Další země a jazyky jsou v přípravě. Aplikace je k dispozici pro iOS i Android. Vyžaduje zabudovaný navigační systém a software SYNC 3 jakékoliv verze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code