Muži versus ženy: Jak řeší technické problémy na silnici?

Podle průzkumu více než dvě třetiny řidičů zažily v posledních pěti letech technický problém, který jim zabránil v další jízdě. Každého druhého řidiče postihl defekt pneumatiky, více než 70 % šoférů se potýkalo s vybitou baterií. Třetině již také za jízdy došlo palivo. Většina řidičů se tedy setkala se situací, ze které jim může zásadně pomoci asistenční služba.

Nejvíce zmiňovaným problémem, který postihl téměř tři čtvrtiny dotázaných, byla vybitá baterie. Ženy tuto situaci řešily většinou kontakt ováním známého. Muži si nejčastěji pomohou sami, pouze 30 % z nich požádalo o pomoc kolemjdoucího či známého. Naopak nejméně častou krizovou situací bylo natankování špatného paliva, které zažilo pouhých 8 % dotázaných. Pokud se jim podařilo palivo zaměnit, nejčastěji volali známému, do svého servisu, případně žádali o pomoc obsluhu čerpací stanice, kde k natankování nesprávného paliva došlo. Palivo při čerpání častěji zamění ženy než muži, ale mužům častěji na cestách palivo dojde.

Poměrně běžnou situací je pro řidiče defekt pneumatiky, který v posledních pěti letech zažila nejméně jednou polovina dotázaných. Ženy se v tomto případě nejčastěji obracejí na známého, samy znají postup výměny pneumatiky pouze teoreticky. Muži jsou na tom lépe, výměnu kola u svého vozu zvládnou většinou sami, známí pomohli pouze desetině řidičů.

Závěrem lze tedy říct, že čeští řidiči jsou dosud zvyklí řešit problémy na cestách svépomocí nebo s asistencí svých přátel a známých. S žádostí o pomoc se na své blízké častěji obrací ženy než muži. Ale ne vždy může někdo z blízkého okolí pomoct. Proto nejenom ženy uvítají dalšího pomocníka, na kterého se mohou v případě defektu na voze obrátit.

———————————————————————————————————————————————————————————-

Průzkum provedla Společnost Shell Czech Republic a.s., která zjišťovala, v rámci představení svého inovovaného věrnostního programu Shell ClubSmart, jakým způsobem lidé řeší vybrané technické problémy se svým vozem. Průzkumu se zúčastnilo 165 řidiček a 209 řidičů, kteří odpovídali na otázky ohledně častých problémů, které je na cestách potkávají – defektu pneumatiky, natankování špatného paliva, došlého paliva a vybité baterie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code