Hyundai a Kia urychlují vývoj technologií pro autonomní vozidla

Hyundai plánuje nabídnout zákazníkům během tří let autonomní vozidla úrovně 4, což je už jen krok k plně autonomním autům úrovně 5. Jako první budou budou uváděna do provozu autonomní robotická vozidla taxislužby.

S cílem urychlit vývoj technologií pro autonomní vozidla dnes oznámily společnosti Hyundai Motor Group (HMG) a Aurora Innovation Inc., že Hyundai Motor Company a Kia Motors Corporation uskutečnily investici do společnosti Aurora. Hyundai, Kia a Aurora v jeho rámci spolupracují na technologiích autonomního řízení, uplatněných v modelu Hyundai NEXO s palivovými články. Společnosti se na základě nové investice dohodly na rozšíření výzkumu, nkterý se zaměří na širší škálu modelů. Součástí dohody je také vytvoření optimální platformy pro autonomní vozidla Hyundai a Kia.

Společnost Aurora si od svého založení rychle zajistila postavení oborového lídra ve vývoji technologií pro autonomní řízení. Systém autonomního řízení Aurora Driver zahrnuje lidarové, radarové a kamerové senzory, které zaznamenávají okolí vozidla, a řídicí jednotku, která používá softwarové moduly pro vnímání okolního světa a plánování bezpečné trajektorie jízdy.

Vozidla Hyundai a Kia s integrovaným systémem Aurora Driver budou disponovat ještě lepší schopností sledovat měnící se okolní prostředí, reagovat na změny a přizpůsobovat se jim.

Hyundai IONIQ v roce 2017, v rámci veletrhu CES v Las Vegas, úspěšně předvedl technologie pro autonomní jízdu v městském prostředí. Hyundai také představil flotilu autonomních vozidel, vybavených technologiemi autonomní jízdy úrovně 4, na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code