Hyundai KONA Electric dostala po šesti letech druhou generaci

Hyundai KONA je na trhu od roku 2017. Elektrická verze pak od února 2018. V moravskoslezských Nošovicích se vyrábí od roku 2020. Pro zvídavé může být zajímavá informace, že model získal svůj název podle jedné z oblastí Havaje.  Nyní, po šesti letech, přichází na český trh druhá generace modelu KONA Electric, prostornější a výkonnější. K dispozici je ve třech stupních výbavy Smart, Czech Edition a Style. Ty lze volně kombinovat se dvěma úrovněmi výkonu a kapacity akumulátoru ECO a POWER.

U pohonu ECO vzrostla využitelná kapacita akumulátoru o 20 % z 39,2 kWh na 48,4 kWh. Výkon narostl ze 136 na 156 koní a dojezd se prodloužil o 72 km na 377 km na jedno nabití dle WLTP. Provedení POWER posílilo z 204 na 217 koní. Využitelná kapacita jeho akumulátoru narostla z 64 na 65,4 kWh. Navzdory výrazně větší karoserii a bohatší výbavě se dojezd verze POWER prodloužil ze 484 na 514 km dle WLTP (u verze se 17“ koly).

V základní výbavě najdou zájemci i širokou sadu bezpečnostních a asistenčních systémů.  Včetně aktivního vedení uprostřed jízdního pruhu LFA, asistenta pro jízdu na dálnici HDA a autonomního nouzového brzdění FCA s detekcí vozidel chodců i cyklistů a varováním před srážkou při odbočování. Novinkou pak je systém pro sledování stavu bdělosti řidiče DSM (Driver Status Monitor). Ten používá kameru uvnitř vozidla k monitorování únavy řidiče.

Smart

Výbava Smart zahrnuje mimo jiné dvojici velkých integrovaných displejů s úhlopříčkou 12,3“ a navigací, dvouzónovou klimatizaci nebo parkovací kameru a senzory vpředu i vzadu. Dále akustické čelní okno, zadní opěradla dělená v poměru 40:20:40, inteligentní klíč a startování tlačítkem nebo aktualizace mapových podkladů či řídicích jednotek vozu metodou tzv. OTA Over-The-Air, reflektorové Bi-LED světlomety, 17“ kola z lehké slitiny. V neposlední řadě disponuje zavazadlovým prostorem pod přední kapotou s kapacitou 27 litrů. Ten doplňuje zadní zavazadlový prostor o základním objemu 466 l.

KONA Electric ECO ve výbavě Smart startuje na ceně již od 899 990 Kč. Výbavu Smart lze rozšířit paketem Climate v hodnotě 15 000 Kč o vyhřívání předních sedadel a volantu. Ve výbavě Smart stojí KONA Electric POWER při vstupu na trh 1 039 990 Kč.

Czech Edition

Oblíbená výbava Czech Edition navíc přidává tepelné čerpadlo prodlužující dojezd v zimních podmínkách (pro Smart v paketu Range za 40 000 Kč). Po vzoru modelů IONIQ má též vnitřní zásuvku s funkcí V2L. Ta umožňuje napájení elektrických spotřebičů výkonem až 3,6 kW.

Součástí Czech Edition je i další technologická novinka – možnost odemykání a startování vozu bez nutnosti fyzického klíče za pomoci kompatibilního chytrého telefonu nebo hodinek. Seznam výbavy dále zahrnuje projektorové full LED přední světlomety, elektricky ovládané 5. dveře s bezdotykovým otevíráním, bezdrátovou nabíječku telefonu, zatmavená zadní okna a horizontální světelnou lištu nad maskou chladiče s pixelovým designem.

Výbava Czech Edition je dostupná od 979 990 Kč a nabízí funkci Vehicle-to-Load (V2L), digitální klíč a další prvky s atraktivní prémií 160 000 Kč. Celkově tak Czech Edition pak vyjde na 1 119 990 Kč, tedy o 20 000 Kč levněji než u první generace.

Style

Ve výbavě Style získají ke všem již vyjmenovaným prvkům jeho majitelé také interiér čalouněný kombinací látky a kůže, elektricky nastavitelná sedadla řidiče i spolujezdce, vnější zásuvku s funkcí V2L, ambientní osvětlení interiéru či vyhřívání předních i zadních sedadel.

Pouze KONA Style může být navíc vybavena high-tech paketem Premium za 70 000 Kč. Paket zahrnuje prémiová kožená sedadla s ventilací, pamětí sedadla řidiče a relaxační funkcí, audiosystém Bose s osmi reproduktory a funkcí e-Active Sound Design, head-up displej s promítáním informací na čelní okno a 19“ kola. K bezpečnostní výbavě přidává 360° kamerový systém, pokročilý asistent pro jízdu po dálnici, asistent zabraňující kolizi při jízdě vzad PCA-R nebo dálkově ovládaný autonomní parkovací asistent RSPA. Zákazníci preferující maximální dojezd mají možnost zvolit 17“ kola z lehké slitiny.

Vrcholný stupeň Style začíná na ceně 1 099 990 Kč. Za špičkovou verzi KONA Electric POWER Style zákazníci zaplatí 1 239 000 Kč.

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code