Mitsubishi ASX nové generace se blíží. Benzín zůstane

Model ASX od Mitsubishi již našima rukama v testu prošel. Toto auto, které prošlo před 3 lety povedeným faceliftem. Dnes oznámila společnost Mitsubishi Motors Europe, že v září bude odhalena a začátkem příštího roku se dostane do prodeje nová generace.

Nové ASX bude postaveno na podvozkové platformě CMF-B automobilové aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a poháněná bude novými pohonnými jednotkami, vyvinutými speciálně pro evropské trhy. Důraz byl přitom kladen na potřeby evropských zájemců o městská SUV – od nízkých emisí a spotřebu paliva až po výkony.

Základem nabídky je pokrokový benzínový motor 1,0 litru s přeplňováním, který se bude nabízet se šestistupňovou manuální převodovkou.

  • 1,0 MPI-T: přeplňovaný benzínový tříválec s vícebodovým vstřikováním.

Šestistupňová manuální převodovka. Výkon: 91 k. Emise CO2: 132–136 g/km.

Pro zákazníky požadující vyšší výkon je k dispozici přeplňovaná jednotka 1,3 litru s přímým vstřikováním ve spojení se šestistupňovou manuální převodovkou, nebo sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou (7DCT).

  • 1,3 DI-T: přeplňovaný benzínový čtyřválec s přímým vstřikováním.

Šestistupňová manuální převodovka. Výkon: 140 k. Emise CO2: 130–134 g/km.

Sedmistupňová dvouspojková převodovka (7DCT). Výkon: 158 k. Emise CO2: 131–137 g/km.

ASX nové generace bude prvním evropským modelem značky Mitsubishi s plně hybridním pohonem (HEV). Ten kombinuje benzínovou jednotku 1,6 litru se dvěma elektromotory a automatickou vícerežimovou převodovkou typu „dog gearbox“.

  • 1,6 Hybrid (HEV): benzínový motor 1,6 litru se dvěma elektromotory a baterií o kapacitě 1,3 kWh v kombinaci s automatickou převodovkou

Výkon (spalovací motor): 145 k. Emise CO2: 107–113 g/km.

Vrcholem modelové nabídky bude plug-in hybridní provedení (PHEV). Systém PHEV, zahrnující benzínový motor 1,6 litru ve spojení se dvěma elektromotory a baterií o kapacitě 10,5 kWh, je v segmentu B-SUV v rámci automobilové aliance Renault-Nissan-Mitsubishi jedinečný; Mitsubishi ASX nové generace tak navazuje na plug-in hybridní SUV Outlander PHEV a Eclipse Cross PHEV.

  • 1,6 litru Plug-in Hybrid (PHEV): dva elektromotory a baterie o kapacitě 10,5 kW/h v kombinaci s benzínovým motorem 1,6 litru a automatickou převodovkou. Výkon (spalovací motor): 160 k. Emise CO2: 30–31 g/km.

 

POZNÁMKA: Hodnoty výkonu a emisí CO2 se měří v souladu s metodikou WLTP; údaje jsou pouze předběžné a podléhají konečné homologaci.

 

Vůz se bude vyrábět ve španělském závodu Valladollid automobilky Renault.

 

Zdroj: Mitsubishi, M MOTORS CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code