Mitsubishi COLT dostane ve věku 63 let novou generaci

Mitsubishi COLT je model, který se vyrábí již neskutečných 63 let. Poprvé byl, jako první poválečný vůz značky, uveden na trh v roce 1960. Patřil do kategorie kompaktních vozů, byl tedy o něco větší, než je dnešní COLT, poháněl ho ale motor o objemu pouhého 0,5 litru. Od té doby, co se toto jméno celosvětově používá hlavně u kompaktních vozů, je jedním z nejznámějších modelů Mitsubishi zejména v Evropě, přičemž poslední generace se v Evropě prodalo mezi lety 2004 a 2014 více než 400 000 kusů.

1961 Mitsubishi 500 01
Mitsubishi 500, model 1961   Zdroj: Wikipedia

Nyní Mitsubishi Motors Europe avizuje uvedení zcela nového COLTu. Představen bude 8. června a do prodeje v celé Evropě se dostane na podzim. COLT, vyvinutý pro evropský region a vybavený pokročilými technologiemi, doplní nabídku značky v základním evropském segmentu B. A to spolu s novým ASX (B-SUV), které k dealerům přichází právě nyní.

Nový COLT bude po novém Mitsubishi ASX druhým modelem, který bude letos uveden na trh. Příští rok bude následovat nový Outlander PHEV. Je založen na platformě aliance Renault-Nissan-Mitsubishi označené CMF-B. Je vybaven nejnovějšími pasivními a aktivními bezpečnostními systémy, díky nimž je jízda bezpečnější a pohodlnější.

Při volbě pohonných jednotek značka vychází ze zjištění, že benzinové a hybridní (HEV) pohonné jednotky tvoří přibližně 80 % prodejů nových vozů.

Základním motorem je tak tříválcový 1,0litrový benzínový agregát s výkonem 49 kW spojený s pětistupňovou manuální převodovkou.

1,0 MPI: 3válcový benzinový motor s vícebodovým vstřikováním a pětistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 49 kW.

Pro zákazníky, kteří hledají vyšší výkon, je COLT k dispozici s tříválcovým, 1,0litrovým, 67kW benzínovým přeplňovaným motorem se šestistupňovou manuální převodovkou.

1,0 MPI-T: 3válcový benzinový přeplňovaný motor s vícebodovým vstřikováním a šestistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 67 kW.

Vrcholem nabídky je hybridní (HEV) pohonné ústrojí, které kombinuje 1,6litrový benzínový motor se dvěma elektromotory, generujícími výkon 105 kW a automatickou vícerežimovou převodovkou.

1,6 Hybrid (HEV): čtyřválcový benzinový motor se dvěma elektromotory a 1,2kWh baterií spojený s automatickou, vícerežimovou převodovkou. Výkon (kombinovaný): 105kW.

Nový COLT se bude vyrábět v továrně Renault Bursa v Turecku s prodejem od podzimu 2023.

Zdroj: Mitsubishi, M Motors CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code