Nejen auta. Přihlaste do soutěže své malé umělce a nakreslete automobil snů

Toyota již pošestnácté vyhlašuje mezinárodní výtvarnou soutěž Dream Car. Děti v ní mají umělecky vyjádřit, jak si představují auto svých snů. Zúčastnit se mohou děti do 15 let, přičemž se utkají ve třech věkových kategoriích do 8 let, 8 až 11 let a 12 až 15 let.

Devět nejlepších obrázků z Česka pak putuje do Japonska, kde se rozhodne o celosvětovém vítězi. Ve hře je finanční odměna pro 5 vítězů či jejich mateřské, základní či střední školy, které své žáky do soutěže přihlásí a 21 nejlepších finalistů.

Právě v celosvětovém finále loni uspěla i sedmiletá vítězka národního kola Lucie Mauleová z Plzně. Finanční odměnu využila k zaplacení výtvarné školy, aby mohla zdokonalit své kreslířské dovednosti. Zajímavé ceny však dostanou i vítězové národního kola – soutěží se o skateboard, stavebnici Lego a další zábavnou elektroniku.

Auto, které odpovídá jejich představám a požadavkům na ten nejlepší vůz jejich snů, mohou děti nakreslit ručně na formát A3, přičemž použít mohou např. pastelky, vodové barvy, ale povoleny jsou třeba i koláže. Letos poprvé je možné přihlásit i digitální práce ve formátu JPG nebo PNG o velikosti 1 až 5 MB s rozlišením 300 DPI.

Soutěž startuje 3. ledna, uzávěrka přihlášek a odevzdání výtvarných děl je 28. února. Lokání vítězové budou vybráni v březnu 2023, celosvětový vítěz potom bude vyhlášen v Japonsku v srpnu 2023.

Výtvarná díla lze doručit osobně či poštou na adresu:
Toyota Central Europe-Czech s.r.o.

Bavorská 2662/1
155 00 Praha 13 – Stodůlky

 

Digitální výtvarná díla se posílají e-mailem na adresu:

public.relations@toyota.cz

 

Další informace, podrobná soutěžní pravidla i přihlášku, kterou je potřeba vyplnit a zaslat spolu s obrázkem, najdete na toyota.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code