Nový Lexus RC F Takumi Edition je ve znamení japonské preciznosti

Lexus je značka, u které její majitelé oceňují kvalitu provedení a originalitu i kvalitu používaných materiálů. Mohli jsme tak třeba otestovat sedan LS 500 AWD s výplněmi dveří z broušeného křišťálu Swarovski.

Jako novinka z limitované série je nyní představen model, speciálně sestavený speciálně vyškolenými techniky. Takumi Edition je postavena na modelu RC F Track Edition, jenž spojuje vylepšenou aerodynamiku, nižší hmotnost a upravený podvozek.

Pod kapotou najdeme nepřeplňovaný vidlicový osmiválec 5,0 litru o výkonu 341 kW/464k. Motoru byla věnována zvláštní pozornost, soustředěná mimo jiné na pečlivé vyvážení hmotnosti pístů a ojnic v kombinaci s rozprašováním paliva systému vstřikování.

Péče byla věnována i ostatním komponentům, přenášejícím výkon motoru na vozovku, například samosvorného diferenciálu Torsen.

Raritní RC F Takumi Edition poznáme velmi jednoduše podle šedého odstínu karoserie Titanium Carbide, který na jiném modelu značky nenajdeme.

Na vyzkoušení verze RC F Takumi Edition nebudou muset evropští zákazníci čekat dlouho. Výroba a montáž Takumi probíhá právě nyní, od ledna do března 2023. První dodávky jsou pak naplánovány na březen 2023.

Pro evropské zákazníky (a tedy celosvětově) vznikne pouze omezený počet 15 exemplářů. Těchto 15 kusů RC F Takumi Edition bude jezdit jen ve 3 zemích Evropy – v České republice, Velké Británii a na Slovensku. Každý vůz bude mít na dveřích řidiče číslovanou identifikační plaketku limitované edice.

Cena pro český trh bude 3 199 000 Kč.

Zdroj: Lexus, Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code